دستور رئیسی برای برخورد با گرانفروشی یک سکوی داخلی

کدخبر: ۶۰۹۷۷۵
اقتصادنیوز: روابط عمومی وزارت ارتباطات در ویراستی از دستور ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان برای برخورد با یک سکوی داخلی به‌علت گران‌فروشی خبر داد.
دستور رئیسی برای برخورد با گرانفروشی یک سکوی داخلی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روابط عمومی وزارت ارتباطات در ویراستی از «برخورد با یک سکوی داخلی به‌علت گرانفروشی» خبر داد.

بازداشت رئیس اتاق تعاون ایران صحت دارد؟

محمداحسان خرامید، مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات در یک ویراست نوشت دولت در عین حمایت از سکوهای داخلی با هر گونه تخلف احتمالی آنان هم برخورد می‌کند. در پی گزارش «تخلف سنگین گرانفروشی» یکی از سکوهای داخلی، موضوع بررسی و تخلف محرز شد و رییس محترم جمهور پس از استحضار، «دستور استیفای فوری حقوق مردم و جبران خسارت را دادند».

وی بدون اشاره به مشخصات این سکو و تخلف آن، نوشت «جزییات به زودی اطلاع رسانی می‌شود».

گفتنی است «خدمات ارزش افزوده» (Value Added Services) که به اختصار «وس» (VAS) نامیده می‌شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامک معمول است. مهم‌ترین موضوعات خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، شامل مسابقات و رای‌گیری، تبلیغات موبایلی، پرداخت موبایلی، تلویزیون آنلاین، پخش یا دانلود موسیقی، زنگ انتظار تماس، بازی آنلاین، خدمات ورزشی و اطلاع‌رسانی این قبیل سرویس‌ها می‌شود.

اگرچه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط کاربر انتخاب شود، اما ارائه این خدمات برای برخی از شرکت‌های ارزش افزوده، به روشی برای کلاهبرداری از کاربران تبدیل شد و به دلیل هزینه نسبتا بالایی که این خدمات در مقایسه با تماس و پیامک دارند، در سال‌های پیش باعث بالا رفتن قبض‌های گوشی و تمام شدن شارژ پولی کاربران می‌شد. در نهایت در همان زمان با ورود وزارت ارتباطات به موضوع، با شرکت‌های متخلف برخورد شد و این شرکت‌ها موظف شدند وجوه دریافت‌شده را به مشترکان برگردانند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی