تبادل‌نظر وزرای خارجه ایران و مجارستان در تماس تلفنی

کدخبر: ۶۰۹۷۸۸
اقتصادنیوز: وزرای خارجه ایران و مجارستان در گفت وگوی تلفنی بر توسعه مناسبات دو جانبه در همه ابعاد تاکید کردند.
تبادل‌نظر  وزرای خارجه ایران و مجارستان در تماس تلفنی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در گفت وگوی تلفنی با پیتر سیارتو وزیر امور خارجه مجارستان، در خصوص گسترش روابط دوجانبه و تحولات اخیر در غرب آسیا بویژه اوضاع فلسطین تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه در نتیجه جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم در بمباران و کشتار دسته جمعی مردم در نوار غزه همه حقوق انسانی و بین‌المللی را آشکارا نقض کرده است.

امیرعبداللهیان بر ضرورت اعمال فشار جامعه جهانی بمنظور توقف فوری تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه و آتش بس فوری و بی قید و شرط و فراهم شدن امکان ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه تاکید کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی کشور در فراز دیگری از این گفت وگو، با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان ایران و مجارستان گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی برگزاری کمیسیون مشترک میان دو کشور را در تهران دارد.

وی افزود تدوام رایزنی ها قطعا برای توسعه مناسبات دو کشور بسیار سازنده است.

پیتر سیارتو وزیر امور خارجه مجارستان نیز با بیان مواضع کشورش درخصوص تحولات جاری در فلسطین، ابراز امیدواری کرد روند رو به توسعه مناسبات میان دو کشور ایران و مجارستان در همه ابعاد حفظ و ارتقا یابد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی