برزیل حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد

کدخبر: ۶۰۹۸۴۲
اقتصادنیوز :رئیس‌جمهوری برزیل، اسرائیل را بابت کشتار مردم بی‌گناه بدون هیچ معیاری در نوار غزه محکوم کرد و اقدامات این رژیم در آنجا را وخیم دانست.
برزیل حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس‌جمهوری برزیل در یک مراسم رسمی گفت: پس از اقدامی که توسط حماس برانگیخته شد، پیامدها، راه‌حل کابینه اسرائیل، به اندازه حماس سنگین است. آنها بدون هیچ معیاری مردم بی‌گناه را می‌کشند.

 

رایزنی ایران و برزیل درباره جنگ غزه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رهبر بزرگ‌ترین کشور آمریکای لاتین همچنین رژیم صهیونیستی را متهم کرد «به بهانه اینکه یک "تروریست" آنجاست، در جایی که کودکان و بیمارستان‌ها قرار دارند، بمب می‌ریزد. این غیر قابل توضیح است. شما ابتدا باید زنان و کودکان را نجات دهید، سپس با هرکسی که می‌خواهید بجنگید.»

این در حالیست که نمایندگان جامعه یهودی برزیل این اظهارات را «اشتباه»، «ناعادلانه» و «خطرناک» خوانده و گفتند که چنین صحبت‌هایی «اسرائیل و حماس را در یک سطح قرار می‌دهند.» آنها به آنچه تلاش‌های «قابل رویت و اثبات‌شده» مقامات صهیونیست برای «نجات غیرنظامیان فلسطینی» خواندند، اشاره کردند.

گروهی موسوم به «کنفدراسیون اسرائیل در برزیل» که مدعی است نماینده حدود ۱۲۰۰۰۰ یهودی برزیلی، دومین جامعه بزرگ در منطقه است، در بیانیه‌ای افزود: «جامعه ما از مقامات ما انتظار تعادل دارد.»

اظهارات لولا در حالی بیان شد که او از ۲۲ برزیلی و ۱۰ عضو خانواده آنها که روز یکشنبه از طریق مرز زمینی با مصر پس از بیش از یک ماه انتظار در منطقه درگیری از غزه تخلیه شده بودند، در برازیلیا استقبال کرد.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی