رمزگشایی از ماموریت ویژه ۲۰۰۰ نظامی پنتاگون در غزه

کدخبر: ۶۰۹۸۴۶
اقتصادنیوز :برخی منابع از پیامی که ژنرال لبنانی از سوی پنتاگون به حماس و حزب الله درباره علت حضور ۲۰۰۰ نظامی آمریکایی در اراضی اشغالی داده، رمزگشایی کردند.
 رمزگشایی از ماموریت ویژه ۲۰۰۰ نظامی پنتاگون در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، برخی منابع از پیامی خبر دادند که آمریکایی‌ها از طریق یک واسطه لبنانی مورد حمایت همه طرف‌ها به اطلاع مقاومت رسانده و اعلام کرده‌اند که نظامیان آمریکایی در سرزمین های اشغالی مشارکتی درجنگ در کنار ارتش رژیم صهیونیستی نخواهند داشت و ماموریت محوله به آنها ویژه است.

 

سالیوان: پنتاگون به حمله علیه آمریکا در منطقه پاسخ می‌دهد

رای الیوم افزود: پس از اینکه گزارش‌هایی از سوی برخی ساکنان غزه درباره رصد نظامیانی مخابره شد که پرچم آمریکا را دارند و انگلیسی حرف می‌زنند، منابع وابسته به پنتاگون آن را تکذیب و اعلام کردند که ۲۰۰۰ نیرویی که بیشتر آنها را مستشاران تشکیل می‌دهند، در امور جنگی مشارکت ندارند.

این رسانه ادامه داد: آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که هدف از اعزام این نیروها که عصر روز هشتم اکتبر گذشته بوده، مشارکت در جبهه های جنگ غزه و شمال فلسطین اشغالی نیست، بلکه حمایت از دو مرکز هسته ای در اراضی اشغالی یعنی دیمونا و منطقه صحرایی «تبنه» است.

رای الیوم اضافه کرد: فرماندهی مرکزی آمریکا علت حضور این نظامیان را تامین امنیت این دو نیروگاه راهبردی و بسیار حساس از حیث امنیتی دانسته تا هم آن را از هرگونه درگیری دور نگه دارند و هم بنیامین نتانیاهو از این مراکز در شرایط کنونی چه در سطح تاکتیکی کوچک و چه سطح منطقه ای بزرگ علیه ایران استفاده نکند، همچنین نیروهای آمریکایی مانع از هدف قرار گرفتن این مراکز از سوی گروه‌های مقاومت شوند.

این رسانه نوشت: در این راستا این دو مرکز هسته ای به منظور در امان ماندن از حملات محور مقاومت به جدیدترین سامانه دفاع هوایی تجهیز شده اند.

رای الیوم افزود: این توضیحات مطرح شده از سوی آمریکایی‌ها از طریق کانال لبنانی مورد اعتماد همه طرف‌ها که گمان می‌رود به «عباس ابراهیم» مدیر سابق سازمان امنیت عمومی لبنان مرتبط است، انجام شد، به ویژه که وی شخصیتی محوری در انتقال پیام‌ها میان آمریکا و حماس و حزب الله است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی