نقشه اسرائیل برای غزه رو شد/ مذاکره تل‌آویو و واشنگتن درباره غزه بعد از جنگ

کدخبر: ۶۱۰۳۴۲
اقتصادنیوز: اسرائیل، واشنگتن را در جریان مواضع خود در قبال استقرار نیروهای بین‌المللی در غزه در مرحله پساجنگ قرار داد.
نقشه اسرائیل برای غزه رو شد/ مذاکره تل‌آویو و واشنگتن درباره غزه بعد از جنگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع آگاه اعلام کردند، مقامات رژیم صهیونیستی، برت مک گورک، مشاور جوبایدن و هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در خاورمیانه را از موافقت خود در قبال استقرار نیروهای بین‌المللی در غزه در مرحله پساجنگ مطلع ساختند.

آلمان برای اداره غزه پیشنهاد داد

براساس گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، منابع مذکور مدعی شدند که تشکیلات خودگردان فلسطین در وضعیت کنونی قادر به کنترل نوار غزه نیست.

منابع اعلام کردند، مک گورک روز گذشته با مسئولان برجسته رژیم صهیونیستی در سایه جنگ علیه غزه دیدار کرد و با آنها موضوع مربوط به امور پس از جنگ را مورد بررسی قرار داد.

پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مشترک با بنی گانتس، عضو کابینه جنگ و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که در روز پس از پایان جنگ تل‌آویو کنترل امنیتی همه جانبه‌ای بر نوار غزه خواهد داشت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: «حماس کنترل شمال نوار غزه را از دست داده و هیچ مکانی برای یحیی سنوار (از رهبران این جنبش در نوار غزه) و یا حتی فرد مسلح دیگری جهت مخفی شدن وجود ندارد. همگی آنها خواهند مرد. نیروهای ما از روی زمین و زیر زمین به آنها ضربه خواهند زد و ما با تمام قدرت تا پیروزی ادامه خواهیم داد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی