فوری/ شرایط وخیم مجروحان غزه/ اکثر بیمارستان‌ها تعطیل شد

کدخبر: ۶۱۰۳۵۴
اقتصادنیوز: وزارت بهداشت غزه از بسته شدن اکثر بیمارستان‌های این منطقه محاصره شده خبر داد.
فوری/ شرایط وخیم مجروحان غزه/ اکثر بیمارستان‌ها تعطیل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزارت بهداشت غزه از وضعیت وخیم بخش بهداشت و درمان در این منطقه خبر داد و اعلام کرد از مجموع ۳۵ بیمارستان، فقط ۹ بیمارستان «تا حدی» فعال هستند و بقیه به دلایل گوناگون به کلی بسته شده‌اند.

به گزارش الجزیره، در بیمارستان الشفاء نیز از ۵ روز پیش، ۴۰ بیمار به خاطر کمبود سوخت جان خود را از دست داده‌اند که سه نفر آن‌ها نوزاد نارس بوده‌اند.

افزون بر این، در حال حاضر پزشکان قادر به تردد بین ساختمان‌های مختلف بیمارستان نیستند، زیرا یک پهپاد متعلق به ارتش اشغالگر به سمت افرادی که بیرون مجتمع اصلی رفت و آمد کنند، شلیک می‌کند. 

از سوی دیگر، آوارگانی که از شمال غزه به سمت جنوب آمده‌اند، از حضور اجساد در خیابان‌ها خبر داده‌اند. گفته می‌شود تا روز چهارشنبه بیش از سه هزار و ۶۴۰ غیرنظامی مفقود شده‌اند که هزار و ۷۷۰ نفر آنان کودک بودند.

وزارت بهداشت غزه همچنین اعلام کرد تعداد شهدای فلسطینی به ۱۱ هزار و ۴۷۰ نفر رسیده که چهار هزار و ۴۰۷ نفر از آنان کودک بودند. 

گفتنی است، نیرو‌های ارتش اشغالگر همچنان در بیمارستان الشفاء مستقر هستند و پهپاد‌های اسرائیلی بر فراز بیمارستان پرواز می‌کنند. در حال حاضر بیش از ۶۰۰ بیمار در بیمارستان است که ۳۶ نفر آنان نوزادان نارس هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی