نقشه پسا جنگ آمریکا و اسرائیل برای غزه/ پیشنهاد بایدن چیست؟

کدخبر: ۶۱۰۸۵۰
اقتصاد نیوز: جو بایدن در مقاله‌ای چهارچوب آینده غزه پسا جنگ ترسیم را کرد و به موضوعاتی از جمله عدم اشغال مجدد اسرائیل، حکومت یکپارچه توسط «تشکیلات خودگردان جدید» و تلاش برای بازسازی که شامل ترتیبات امنیتی موقت است، پرداخت.
 نقشه پسا جنگ آمریکا و اسرائیل برای غزه/ پیشنهاد بایدن چیست؟

به گزارش  اقتصاد نیوز به نقل از اکوایران،به نوشته بلومبرگ، بایدن در واشنگتن پست نوشت: «غزه هرگز نباید دوباره به عنوان سکویی برای عملیات‌های نظامی استفاده شود. جابه‌جایی اجباری فلسطینی‌ها از غزه، اشغال مجدد، محاصره یا کاهش قلمرو نیز نباید اتفاق بیافتد».

فوری/ چراغ سبز آمریکا به محمود عباس/ برنامه بایدن برای کنترل غزه پس از جنگ اعلام شد

او همچنین در هشداری به اسرائیل، «افراطی‌هایی» که به غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری حمله می‌کنند را به ممنوعیت صدور روادید آمریکا تهدید کرد. در عین حال، او اذعان کرد که تا زمانی که «حماس از ایدئولوژی خود دست برندارد»، از آتش‌بس خبری نیست.

در حالی که درخواست‌های رئیس‌جمهور آمریکا برای تخصیص کمک نظامی بیشتر به تل‌آویو و کیف در کنگره متوقف شده است، بایدن جنگ غزه و جنگ اوکراین را بحران‌های مرتبطی دانست که نیازمند مشارکت جهانی ایالات متحده است.

در حالی که اسرائیل عملیات نظامی خود در غزه را دنبال می‌کند، دیپلمات‌های آمریکایی در منطقه از رهبران عرب و اسرائیل می‌خواهند که برنامه‌ریزی برای اتفاقات بعدی را آغاز کنند. در تلاش برای جلوگیری از گسترش درگیری‌ها، مقامات آمریکایی به کشورهای عربی پیام داده‌اند که از کنترل مجدد اسرائیل بر غزه حمایت نخواهند کرد.

در بودجه موقت دولت آمریکا، میلیاردها دلار کمک اضطراری برای اوکراین و اسرائیل که کاخ سفید درخواست کرده بود توسط کنگره حذف شد. زمانی که ضرب‌الاجل بودجه موقت در اوایل سال آینده تمام شود، مجلس مجبور خواهد شد در مورد ارسال یا عدم ارسال کمک‌های خارجی به متحدان آمریکا تصمیم بگیرد.

طی ماه گذشته، پنتاگون بی‌سروصدا خط لوله تسلیحات خود را به اسرائیل افزایش داده است؛ از جمله موشک‌های هدایت‌شونده لیزری و مهمات ضدسنگر. در ایالات متحده، جنگ باعث ایجاد تنش در دانشگاه‌ها و اعتراضات حواداران اسرائیل و فلسطینی‌ها شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی