جان باختن 104 امدادرسان سازمان ملل در غزه!

کدخبر: ۶۱۰۹۳۵
اقتصادنیوز: آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز اعلام کرد که تا کنون ۱۰۴ کارمند این نهاد بین‌المللی در غزه جان باخته‌اند.
جان باختن 104 امدادرسان سازمان ملل در غزه!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر ، آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه تا این لحظه ۱۰۴ نفر از کارکنان این سازمان در حملات ارتش رژیم صهیونیستی جان خود را از دست داده اند.

عمان خواستار دخالت جامعه جهانی شد/ آنروا هشدار داد

در بیانیه صادره از سوی آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در این ارتباط آمده است: در ۱۸ نوامبر، یک همکار آنروا در شمال غزه بر اثر حملات کشته شد. در مجموع ۱۰۴ همکار از آغاز جنگ کشته شده اند. این بالاترین تعداد امدادگران سازمان ملل است که در یک درگیری در تاریخِ سازمان ملل کشته شده اند.

اسرائیل همه دفاتر آنروا را تعطیل می‌کند

بیانیه مذکور در این ارتباط اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته چندین حادثه که بر تاسیسات آنروا تاثیر گذاشته است، توسط این سازمان ثبت شده است که منجر به کشته و زخمی شدن بسیاری از آوارگان در ساختمان این نهاد شده است. از ۷ اکتبر تاکنون تقریبا ۱.۷ میلیون نفر در سراسر نوار غزه آواره شده اند.

این بیانیه در ادامه خاطرنشان کرد: از ۱۸ نوامبر، نزدیک به ۸۸۴ هزار آواره داخلی در ۱۵۴ ساختمان مربوط به آنروا در ۵ نقطه نوار غزه، از جمله در شمال این باریکه، پناه گرفته اند. نزدیک به ۷۲۴ هزار آواره داخلی در ۹۷ مرکز در مناطق میانه، خان یونس و رفح پناه گرفته اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی