انتقاد ایرلند از مواضع دوگانه اتحادیه اروپا در قبال غزه

کدخبر: ۶۱۱۰۱۴
نخست وزیر ایرلند با انتقاد از رفتارهای دوگانه اتحادیه اروپا، تاکید کرد: مواضع و ادعاهای دوبلین در قبال مسائل فلسطین با یکدیگر مطابقت دارد.
انتقاد ایرلند از مواضع دوگانه اتحادیه اروپا در قبال غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  لئو وارادکار  با بیان اینکه وقتی صحبت از حقوق بشر می‌شود، نباید تبعیض قائل شد و حقوق بشر باید جهانشمول باشد، تصریح کرد: اتحادیه اروپا در مورد فلسطین و (رژیم) اسرائیل رویکرد اتخاذ معیارهای دوگانه را در پیش گرفته است.

وی افزود: این در حالی است که ما معتقدیم در بحث حقوق بشر هم در قبال اسرائیل و هم در قبال فلسطین باید یکسان رفتار کرد و مواضع ما با ادعاهای ما در این باره مطابقت دارد و به همین دلیل به ارتش آمریکا اجازه نمی‌دهیم از فرودگاه شانون یا هر فرودگاه دیگری در ایرلند برای حمایت از اسرائیل استفاده کند.

وارادکار در ادامه با اشاره به اینکه اتخاذ این معیارهای دوگانه از سوی اتحادیه اروپا، منجر به تضعیف اوکراین در مقابل تهاجم روسیه خواهد شد، افزود: یکی از نگرانی‌هایی که من دارم این است که اتخاذ این معیارهای دوگانه از سوی اتحادیه اروپا، باعث کاهش توجه این اتحادیه به جنگ در اوکراین خواهد شد.

نخست‌وزیر ایرلند تاکید کرد: این در حالی است که هم من و هم رهبران اروپایی پیش‌تر به شدت برای جلب حمایت کشورهای جنوب جهان از آفریقا و آمریکای لاتین گرفته تا آسیا از اوکراین تلاش کرده‌ایم اما متأسفانه اتخاذ این معیار دوگانه، آن تلاش‌ها را نیز تضعیف کرده است.

به نوشته ایندیپندنت، سخنان نخست‌وزیر ایرلند پس از آن بیان شد که هزاران نفر از مردم این کشور در حمایت از مردم فلسطین در دوبلین پایتخت این کشور راهپیمایی کرده و در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایرلند تجمع کردند.

دولت ایرلند تائید کرده است که ۵۰ شهروند این کشور و وابستگان آنها در روزهای اخیر به عنوان بخشی از تلاش‌های بین‌المللی برای خروج افراد دارای گذرنامه خارجی از طریق گذرگاه رفح از غزه خارج شده و در روزهای شنبه و یکشنبه از قاهره وارد فرودگاه دوبلین شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی