هشدار تازه یمن: کشتی‌های اسرائیلی را هدف قانونی خود می‌دانیم

کدخبر: ۶۱۱۰۲۱
وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن به اسرائیل هشدار داد که صنعا اطلاعات کشتی‌های اسرائیلی که از دریای سرخ عبور می‌کنند را دارد و آن‌ها را هدف قانونی خود می‌داند.
هشدار تازه یمن:  کشتی‌های اسرائیلی را هدف قانونی خود می‌دانیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ضیف الله الشامی»، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در گفتگو با المیادین تاکید کرد که ما اطلاعاتی در مورد تمام کشتی‌های اسرائیلی که از دریای سرخ عبور می‌کنند، داریم.

این گفتگو اندکی پس از آن صورت گرفت که منابع یمنی از تصرف یک کشتی اسرائیلی خبر دادند.

ضیف الله الشامی به المیادین گفت: «برای مقابله با دشمن مشترک همه ملت‌های عربی و اسلامی، به صورت برنامه‌ریزی شده اقدام می‌کنیم و همه کشتی‌های اسرائیل هدف قانونی ما خواهند بود. ما با یک دشمن جنایتکار در غزه روبرو هستیم و کسانی که شاهد کشتار و نسل کشی در غزه هستند نمی‌توانند بی طرف بمانند. لذا ما با دشمن جنایتکار روبرو هستیم و هر آنچه مربوط به دشمن باشد، هدف قرار خواهد گرفت.»

الشامی در گفتگوی خود تاکید کرد: «ما رهبری داریم که همه راهبردها را مطالعه می‌کند و آن‌ها را در زمان مناسب به اجرا می‌گذارد.»

این مقام یمنی با هشدار به رژیم صهیونیستی گفت: «اگر می‌توانستیم همه کشتی‌های اسرائیل را به یکباره کنترل کنیم، این کار را می‌کردیم و به این کار در آینده نیز امیدواریم.»

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن همچنین با انتقاد از مواضع کشورهای عربی اظهار داشت: «اگر برخی از کشورهایی که در تجاوز علیه ما شرکت کردند در حمایت از غزه موضع می‌گرفتند، ما از این موضوع قدردانی می‌کردیم و اهمیت آن را در نظر می‌گرفتیم. اگر عربستان یا امارات موضع شرافتمندانه ای در قبال جنگ غزه اعلام کنند، ما به احترام آنها می‌ایستادیم، اما اکنون این گونه نیست.»

پیش از این نیز، سخنگوی انصار الله یمن اعلام کرده بود که توقیف کشتی اسرائیلی در دریای سرخ، اقدامی عملی است که جدیت نیروهای یمنی برای ورود به نبرد دریایی به هر بهایی که شده را ثابت می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی