سخنگوی انصارالله یمن: نبرد را به دریا منتقل کردیم/ هنوز گزینه‌های زیادی داریم

کدخبر: ۶۱۱۰۲۲
سخنگوی انصار الله یمن، تاکید کرد که نمی‌توانیم و نمی‌پذیریم که همزمان با بمباران غزه کنار بایستیم و جنایات اشغالگران در غزه را تماشا کنیم.»
سخنگوی انصارالله یمن:  نبرد را  به دریا منتقل کردیم/  هنوز گزینه‌های زیادی داریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  «محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی انصار الله یمن در گفتگو با الجزیره گفت که در صورتی که جنگ علیه غزه متوقف نشود، گزینه‌های زیادی پیش روی خود خواهیم داشت. به گفته البخیتی، اگر درگیری در غزه گسترش یابد، بزرگترین بازنده مستقیماً دشمن اسرائیلی خواهد بود.

این مقام یمنی با اشاره به تصرف کشتی اسرائیلی در دریای سرخ توسط یمن، تاکید کرد که عملیات ما روحیه برادرانمان در غزه را تقویت می‌کند و همچنین آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را از گسترش درگیری‌ها نگران خواهد ساخت.

البخیتی در ادامه گفت: «ما هنوز گزینه‌های دردناک زیادی داریم و در صورت ادامه تجاوز از آنها استفاده می‌شود و با تشدید تنش مواجه خواهیم شد. ما نمی‌توانیم و نمی‌پذیریم که همزمان با بمباران غزه کنار بایستیم و جنایات اشغالگران در غزه را تماشا کنیم.»

سخنگوی انصار الله یمن تاکید کرد: «به محض مداخله نیروهای مسلح ما در برابر اشغالگری، مردم یمن متحد شدند و این یک دستاورد بزرگ در یمن است. آنچه در جنگ‌های داخلی از دست دادیم بسیار بیشتر از جنگ مستقیم با دشمن است. در حال حاضر نیز عملیات ما در عمق سرزمین دشمن یا دریا تا پایان جنایات در غزه ادامه خواهد داشت. دشمن فکر می‌کرد که می‌تواند هر طور که می‌خواهد در غزه بمباران کند، بنابراین ما نبرد را به دریا منتقل کردیم و دشمن و آمریکایی‌ها باید در محاسبات خود تجدید نظر کنند. در واقع آمریکایی‌ها برای تجاوز به غزه چک سفید به دشمن اسرائیلی داده بودند. آقای الحوثی هم قبلاً تأیید کرده بود که در صورت عدم توقف تجاوز به غزه، کشتی‌های دشمن در دریای سرخ هدف قرار خواهند گرفت و این کار انجام شد.»

ساعاتی پیش از این، «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی اعلام کرد که نیروی دریایی ارتش یمن در راستای اجرای دستورات «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن اقدام به اجرای عملیات نظامی در دریای سرخ کرده که از نتایج این عملیات به دست‌گرفتن کنترل یک کشتی اسرائیلی بوده است.

سریع افزود: نیروهای دریایی یمن این کشتی اسرائیلی را به سوی سواحل یمن هدایت کردند. ما با کادر این کشتی بر اساس آموزه‌های دین اسلام برخورد می‌کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید