سازمان عفو بین‌الملل فراخوان داد / بیانیه‌ای خطاب به دادستان کل دیوان لاهه

کدخبر: ۶۱۱۲۵۲
اقتصادنیوز: سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای از دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) دعوت کرد تا درباره جنایات جنگی اسرائیل در نوار غزه تحقیقات آغاز کند.
سازمان عفو بین‌الملل فراخوان داد / بیانیه‌ای خطاب به دادستان کل دیوان لاهه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سازمان عفو بین‌الملل، دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه (ICC) را به تحقیق «جنایات جنگی» اسرائیل در غزه فراخواند.

آناتولی گزارش داد، سازمان عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای از دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) دعوت کرد تا درباره جنایات جنگی اسرائیل در نوار غزه تحقیقات آغاز کند.

پاسخ حماس به ادعای اسرائیل درباره تبادل اسرا

براساس این بیانیه، عفو بین‌الملل در چارچوب تحقیقات جاری خود ۲ مورد آشکار مبنی بر نقض قوانین جنگ توسط اسرائیل در غزه ثبت کرده است که در این حملات ۴۶ غیرنظامی از جمله ۲۰ کودک توسط نظامیان اسرائیل کشته شدند.

در این بیانیه تصریح شد که مسن‌ترین قربانی این حملات یک زن ۸۰ ساله و جوان‌ترین آنها نیز یک نوزاد ۳ ماهه بوده است.

عفو بین‌الملل در بیانیه خود با تاکید بر اینکه حملات مذکور جنایات جنگی بوده و باید مورد تحقیق قرار بگبرند، دادستاد کل دیوان کیفری بین‌المللی را به انجام اقدامات ملموسی به‌خاطر تسریع تحقیقات بین‌المللی درباره جنایات جنگی و سایر جنایات دعوت کرد.

دیوان کیفری بین‌المللی در ۱۷ نوامبر اعلام کرد که آفریقای جنوبی، بولیوی، بنگلادش، کومور و جیبوتی از این دیوان درخواست کرده‌اند تا حملات اسرائیل به غزه را تحقیق کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید