ادعای آمریکا درباره حمله به گروههای مقاومت عراق

کدخبر: ۶۱۱۴۸۶
منابع خبری می‌گویند آمریکا در پاسخ به هدف قرار دادن پایگاه هوایی عین الاسد در عراق، گروه‌های عراقی را هدف حمله قرار داده است.
ادعای آمریکا درباره حمله به گروههای مقاومت عراق

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،   یک مقام دفاعی آمریکا به نشنال گفت که نیروهای آمریکایی بامداد سه شنبه به حمله به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق پاسخ دادند و فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام نیز همزمان گفت که این عملیات منجر به تلفات نیروهای مقابل شده است.

این مقام نظامی آمریکا ادعا کرد که نیروهای آمریکایی «در دفاع از خود در برابر کسانی که حمله را انجام دادند» پس از یک حمله که منجر به «جراحات جزیی به پرسنل آمریکایی و آسیب به زیرساخت‌ها شد» به این حملات پاسخ دادند.

در حالی که این مقام نظامی از ارایه جزییات بیشتر در مورد این حمله خودداری کرد، اما همزمان مدعی شد که در این حمله هوایی یک وانت متعلق به یک گروه مسلح شیعه مورد حمایت ایران در عراق در غرب بغداد مورد حمله واقع شده است.

همچنین دو مقام امنیتی عراق به نشنال گفتند که این خودرو در بزرگراهی در حومه غربی ابوغریب بغداد در حال حرکت بود که حدود ساعت ۴:۳۰ صبح به آن حمله می‌شود. آمریکا جزییات بیشتری را درباره ادعای خود ارایه نکرده است.

از سوی دیگر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام در بیانیه ای اقدام نظامی علیه گروه‌های مسلح در عراق را تأیید کرد و گفت: «یک جنگنده AC-۱۳۰ با عوامل حمله موشکی به پرسنل ایالات متحده و ائتلاف در پایگاه هوایی الاسد درگیر شده است.»

این اولین حمله آمریکا به داخل عراق از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه است که تحولی جدید را رقم می زند. پیش از این، ایالات متحده حملات هوایی تلافی جویانه را علیه مواضع گروه‌های مسلح در سوریه انجام داده بود.

«سابرینا سینگ»، معاون سخنگوی پنتاگون هم گفت که این اولین حمله ایالات متحده در عراق از زمان آغاز حملات گروه‌های مسلح به پرسنل آمریکایی در منطقه از اواسط اکتبر است.

سرتیپ «پت رایدر»، سخنگوی پنتاگون هم در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله به پایگاه هوایی الاسد حداقل هشت نفر زخمی شده‌اند. سرتیپ رایدر گفت که گروه‌های مسلح در حمله خود به اهداف آمریکا در عراق از «موشک بالستیک نزدیک برد» استفاده کرده بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید