خط و نشان اردن برای تل‌آویو

کدخبر: ۶۱۱۴۹۵
اقتصاد نیوز : اردن ضمن هشدار درباره کوچاندن فلسطینیان کرانه باختری به سمت اردن، نیروهای خود را به سمت مرز با فلسطین اشغالی گسیل کرده است.
 خط و نشان اردن برای تل‌آویو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا به نقل از رای الیوم، اردن اقدام به تقویت نیروهای نظامی خود در مرز با فلسطین اشغالی کرده و به تل آویو درباره هرگونه تحرک هشدار داده است.

اردن اعلام کرده است که هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی برای کوچاندن فلسطینیان به زور از طریق رود اردن، به مثابه نقض معاهده صلح محسوب می‌شود.

فریاد اردن بر سر جامعه جهانی/ ادامه جنگ غزه انفجار در خاورمیانه است!

«بشرالخصاونه» نخست وزیر اردن تاکید کرده که با تمام توان، مانع از پروژه کوچاندن فلسطینیان به شکل جمعی از کرانه باختری خواهد شد.

وی گفت: هر گونه تحرک در زمینه کوچاندن یا ایجاد شرایطی که مهیاکننده کوچاندن باشد، از نگاه اردن به مثابه اعلام جنگ و نقض آشکار معاهده صلح یعنی معاهده سال ۱۹۹۴ خواهد بود. این به مثابه نابودی آرمان فلسطین و خطری برای امنیت ملی اردن است. معاهده صلح مادامی که اسرائیل تعهدی به آن نداشته باشد، به مثابه برگه ای در قفسه است. در صورت تهدید امنیت ملی اردن همه گزینه ها روی میز است.

واکنش نفتالی بنت به اظهارات وزیر خارجه اردن!

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه نمایانگر ترس قدیمی در اردن است که در آن شمار زیادی آواره فلسطینی و فرزندان آنها زندگی می‌کنند، به ویژه اینکه که کابینه رژیم صهیونیستی راهکار مساله را در کوچاندن فلسطینیان به سمت اردن می‌داند.

اردن گرچه روابط قوی با رژیم صهیونیستی دارد، اما این روابط در حال حاضر بحرانی شده است.

 اخیرا محافل صهیونیستی به تیرگی روابط میان رژیم اسراییل و اردن اذعان و اعلام کردند که این روابط به وضع خطرناکی رسیده و در آستانه قطع نهایی قرار دارد.

«اسمدار بری» تحلیلگر امور خاورمیانه رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارونت اذعان کرد: صلح اسرائیل با اردن در معرض خطر بزرگ قرار دارد.

وی این موضوع را به نقل از یک مسئول ارشد در نهاد امنیتی و سیاسی اشغالگران مطرح کرده است.

این تحلیلگر به نقل از مسئول سیاسی عالی رتبه در تل آویو اذعان کرده که روابط میان طرفین به مویی بسته است.

به گفته این مسئول صهیونیست، روابط میان طرفین به وضع خطرناکی رسیده و در آستانه قطع نهایی قرار دارد.

بری افرود: عبدالله دوم پادشاه اردن قبلا از بیان دیدگاه منفی در قبال «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل ابایی نداشت و هم اکنون موضوع غزه هم به آن افزوده شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید