درخواست فوری روسیه از شورای امنیت درباره اوکراین

کدخبر: ۶۱۱۵۵۱
اقتصادنیوز :نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت، هشتم دسامبر ۲۰۲۳ مسکو یک نشست در شورای امنیت درباره مساله اوکراین برگزار خواهد کرد.
درخواست فوری روسیه از شورای امنیت درباره اوکراین

 به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: تاریخچه اعتراضات "میدان" در اوکراین به این خاطر مهم است که می‌توانیم ماهیت فراز و فرودهای اوکراین را به عنوان یک کشور بفهمیم. این مساله به منزله یک هشدار برای افرادی است که از غرب بابت پیگرد آنهایی که به دنبال دستورکاری خودخواهانه و مخرب هستند، متعجبند.

 

اتهام جدید زلنکسی علیه پوتین/ روسیه از حماس حمایت می کند

این دیپلمات روسی همچنین خاطرنشان کرد: نشست شورای امنیت درباره اوکراین با عنوان "فرمول آریا" هشتم دسامبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود.

نشست "فرمول آریا" نشست غیررسمی اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد است که برای برگزاری این نشست باید توسط یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکیل شود.

"دیگو آریا" سیاستمدار ونزوئلایی که نام این فرمول از او گرفته شده؛ به عنوان رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، چنین نشست‌هایی را آغاز کرد که یک فرآیند مشاوره غیررسمی است که به اعضای شورای امنیت این فرصت را می‌دهد که در یک محیط محرمانه و غیررسمی صحبت‌ها را بشنوند. این جلسات توسط یکی از اعضای شورا که به جای رئیس شورا به عنوان تسهیل کننده بحث عمل می‌کند، اداره می‌شود. آریا این فرمول را به عنوان راهی برای اطمینان از اینکه اعضا باید صادق باشند، توصیف کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید