اختلاف در کابینه نتانیاهو بالا گرفت/ بن گویر:توافق آتش‌بس خطرناک است

کدخبر: ۶۱۱۵۹۴
اقتصادنیوز: الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد که از روز پنج‌شنبه، روند استرداد اسرای در بند حماس آغاز می‌شود.
اختلاف در کابینه نتانیاهو بالا گرفت/  بن گویر:توافق آتش‌بس خطرناک است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در همین حال، مشاور نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل آماده تمدید آتش بس موقت انسانی در غزه جهت خارج کردن تعداد بیشتری از شهروندانش است.

اما ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه اعلام کرد، توافق میان این رژیم و حماس درباره تبادل اسرا و برقراری آتش‌بس یک اشتباه تاریخی و تسلیم شدن در برابر دیکته‌های رهبر حماس در نوار غزه است.

وزیر امنیت ملی، توافق آتش‌بس میان حماس و رژیم صهیونیستی را به شدت مورد انتقاد قرار داد و استدلال کرد که توقف درگیری‌ها یک «سابقه خطرناک» ایجاد می‌کند.

در حالی که «ایتامار بن گویر» می‌گوید معامله با بازگشت اسرا «مزیت‌هایی» دارد، اما «ما حق و اختیاری نداریم که با ایده جداسازی آنها و بازگرداندن بخشی از آنها موافقت کنیم».

بن گویر در ایکس نوشت: حماس بیش از هر چیز این وقت تنفس را می خواست. طرح کلی این توافق یک سابقه خطرناک ایجاد می‌کند که معادله را تغییر می دهد و ممکن است اتفاقات بیشتری را به همراه داشته باشد.
بن گویر از جمله وزرای صهیونیست بود که شب گذشته به توافق آتش بس رای منفی داد. به نقل از رسانه های اسرائیلی وی در جلسه دولت گفته بود: «این تصمیم برای نسل ها آسیب بزرگی به ما وارد می کند».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید