امیرعبداللهیان با نایب رئیس حماس دیدار کرد

کدخبر: ۶۱۱۶۲۳
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه که در بیروت حضور دارد، امروز با مقامات حماس و جهاد اسلامی دیدار و درباره آخرین تحولات غزه و روند آتش‌بس قریب‌ الوقوع به رایزنی پرداخت.
امیرعبداللهیان با نایب رئیس حماس دیدار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه رایزنی‌ها درباره اوضاع غزه و تلاش برای توقف جنایات صهیونیست‌ها و رفع محاصره غزه، امروز (چهارشنبه) اول آذر ماه در رأس هیأتی به بیروت سفر کرد.

هشدار امیرعبداللهیان به اسرائیل در لبنان/ ماشه‌ها باقی خواهد ماند

او در این سفر با «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «خلیل الحیه» مسؤل روابط عربی اسلامی و نایب رئیس جنبش حماس در غزه دیدار و درباره آخرین تحولات فلسطین به گفت‌وگو پرداخت.

در این دیدار آخرین تحولات غزه و روند قریب الوقوع آتش‌بس در این منطقه بحث و تبادل نظر شد.

جزییات رایزنی مهم امیرعبداللهیان و لاوروف درباره جنگ غزه

این سفر که دومین سفر امیرعبداللهیان ظرف حدود یک ماه و نیم گذشته است، در استمرار و تکمیل تلاش‌های مستمر و فشرده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین، پایان دادن به تجاوز ظالمانه رژیم صهیونیستی، رفع محاصره غزه و ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم فلسطین صورت گرفته است. رئیس دستگاه دیپلماسی امروز در تشریح سفرش به لبنان گفت: امروز در بیروت هستیم تا در رایزنی با مقامات عالی لبنان در خصوص چگونگی امنیت حداکثری منطقه و چگونگی احقاق حقوق فلسطین رایزنی و مشورت داشته باشیم.

وزیر امور خارجه در سفر قبلی خود به بیروت (۲۱ و ۲۲ مهر ماه) نیز با زیاد نخاله و مقامات حماس در بیروت هم دیدار و گفت‌وگو کرده بود. وی همچنین در آن سفر به دوحه هم رفت و با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس دیدار کرد و در دومین سفرش به دوحه نیز با هنیه ملاقات و درباره اوضاع فلسطین به گفت‌وگو پرداخت.

وی همچنین امروز با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان هم دیدار و درباره اوضاع فلسطین و تحولات لبنان گفت‌وگو کرد. مهدی شوشتری دستیار وزیر و مدیرکل غرب آسیا و شمال آفریقا، ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی و علی‌اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه امیرعبداللهیان را در این سفر همراهی می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید