اولین واکنش کانادا به انفجار مهیب در مرز این کشور و آمریکا

کدخبر: ۶۱۱۶۶۶
اقتصادنیوز: نخست وزیر کانادا گفت یک خودرو در گذرگاه پل رنگین کمان میان آبشار نیاگارا و ایالت نیویورک منفجر شده است و تمهیدات امنیتی در سرتاسر گذرگاه‌های مرزی این کشور افزایش می‌یابند.
 اولین واکنش کانادا به انفجار مهیب در مرز این کشور و آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه به پارلمان این کشور گفت که یک خودرو در گذرگاه پل رنگین کمان میان آبشار نیاگارا و ایالت نیویورک منفجر شده است و تمهیدات امنیتی در سرتاسر گذرگاه‌های مرزی این کشور افزایش می‌یابند.

گلوب‌اند میل گزارش داد، ترودو گفت: "وضعیت بسیار جدی است. ما به بررسی این موضوع ادامه خواهیم داد. سوالات زیادی وجود دارد و در حال پیگیریو دستیابی به جواب هستیم. "

وی گفت: اکنون چهار گذرگاه مرزی با آمریکا از جمله پل رنگین کمان، پل گرداب، پل کوئینستون و پل صلح بسته شده است.

انفجار مشکوک یک خودرو / پل ارتباطی دو کشور بسته شد

ترودو تاکید کرد: ما این موضوع را به طور فوق‌العاده جدی می‌گیریم.

به گزارش ایرنا, رسانه‌های غربی روز چهارشنبه از وقوع یک انفجار مهیب در مرز آمریکا و کانادا واقع در آبشار نیاگارا و بسته شدن پل ارتباطی میان دو کشور خبر دادند.

فیلم منتشر شده، خودرویی را نشان می‌دهد که از طریق پل موسوم به رنگین کمان در آبشار نیاگارا از کانادا وارد آمریکا می‌شود و سپس منفجر شده و به ایست بازرسی مرزی آسیب می‌رساند.

یک مکالمه رادیویی پلیس تایید نشده که توسط رسانه‌ها منتشر شده اعلام می‌کند که "یک خودرو وارد پل رنگین کمان شده و بر روی این پل منفجر شده است و در حال حاضر یک تهدید به بمب گذاری جداگانه در این پل وجود دارد.

شبکه خبری فاکس نیوز، انفجار مهیب در مرز آمریکا و کانادا واقع در آبشار نیاگارا را "تلاشی برای حمله تروریستی" خواند و گفت که در این انفجار دو نفر کشته و یک افسر مرزی زخمی شده است.

پلیس فدرال آمریکا (اف بی‌آی) در حال بررسی انفجار خودرو در روز چهارشنبه در گذرگاه مرزی پل رنگین کمان میان ایالات متحده و کانادا است که منابع می‌گویند تلاشی برای حمله تروریستی بوده است.

این منابع به فاکس نیوز گفتند که این خودور حامل مواد منفجره بود و دو سرنشین این خودرو در نتیجه انفجار کشته شدند و یک مامور مرزی نیز مجروح شد.

این منابع گفتند که این وسیله نقلیه از ایالات متحده به سمت کانادا در حرکت بود و در تلاش بود به سمت ساختمان افسران مرزی حرکت کند.

به گفته این منابع، تمامی پل‌ها در این منطقه بسته شده و تمامی ساختمان‌های دولتی تخلیه شده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید