دیدار امیر قطر با رئیس‌جمهور کوبا در دوحه/ توقف همیشگی جنگ در غزه

کدخبر: ۶۱۳۶۵۵
اقتصادنیوز: منابع خبری امروز (یکشنبه) از دیدار و گفت‌وگوی امیر قطر و رئیس‌جمهور کوبا در دوحه درباره فلسطین و تحولات جنگ در نوار غزه خبر دادند.
دیدار امیر قطر با رئیس‌جمهور کوبا در دوحه/ توقف همیشگی جنگ در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر و «میگوئل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا در این دیدار بر ضرورت ایجاد یک راه حل در راستای تضمین تشکیل کشور مستقل فلسطین تاکید کردند.

طبق بیانیه دربار امیری کویت، دو طرف بر ضرورت آرام کردن اوضاع و توقف همیشگی جنگ در غزه تاکید کردند.

تیمی بن حمد و کانل همچنین بر اهمیت حفاظت از غیرنظامیان و رساندن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کردند.

در همین پیوند، امیر قطر در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: من با دوستمان رئیس جمهوری کوبا درباره آخرین تحولات وضعیت غزه گفت‌وگو کردم و برای افزایش هماهنگی مشترک در مجامع بین‌المللی با هدف توقف تجاوزهای اسرائیل و دستیابی به صلح پایدار در فلسطین اشغالی تلاش خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، با اتمام آتش بس موقت، ارتش رژیم صهیونیستی حملاتش به غزه را از سرگرفته است تا همچنان در جستجوی یک امتیاز واقعی و دستاوردی عینی باشد و جنگ ۲۰۲۳ غزه یک پایان تلخ برایش رقم نزند.

درک این موضوع که رژیم صهیونیستی و به خصوص کابینه راست افراطی حاکم بر سرزمین‌های اشغالی شکست اولیه را با برداشتن گام های اشتباه بعدی و سنگین تر کردن ابعاد آن بپذیرند، تقریبا در ساختارهای سیاسی- نظامی صهیونیستی یافت نمی شود.

بنیامین نتانیاهو تلاش دارد تا بگوید این مسیر را تا انتها و به بهای اینکه همه بازنده باشند، ادامه می دهد اما واقعیات میدانی کمترین حساسیتی به سیگنال های وی نشان نمی دهد. نخست وزیر صهیونیست ها در باتلاقی فرو رفته که نه می تواند به عقب برگردد و نه توان پیشروی دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید