افشاگری روزنامه هاآرتص علیه اسرائیل

کدخبر: ۶۱۳۷۵۳
اقتصادنیوز: روزنامه صهیونیستی هاآرتص فاش کرد رژیم صهیونیستی با انتخاب جنگ مجدد نشان داد که برای بازگرداندن اسرای خود دیگر تلاش نخواهد کرد.
افشاگری روزنامه هاآرتص علیه اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تعدادی از تحلیلگران و روزنامه نگاران صهیونیست بر این باورند که رژیم اشغالگر احتمالاً تصمیم خود را برای اولویت دادن به جنگ بجای بازگشت اسرا گرفته است. 

گیدئون لوی، روزنامه نگار روزنامه عبری هاآرتص گفت: بازگشت اسرائیل به جنگ بزرگ‌ترین اشتباه از ۷ اکتبر گذشته است و این بدان معناست که تل آویو جنگ را بر بازگشت اسرا ترجیح می‌دهد. اسرائیل اسرا را رها کرده است.

نویسنده اعلام کرد که کابینه صهیونیستی به مجازات دسته جمعی غزه اهمیت نمی‌دهد، بلکه تنها برای رسیدن به اهداف خود اهمیت قائل است. او در ادامه افزود: اسرائیل با از سرگیری جنگ اعتراف می‌کند که یک هدف را بر هدف دیگر ترجیح می‌دهد، اسرائیل نشان داد به وضوح ترجیح می‌دهد حماس را بدون توجه به این موضوع هیچ ارتباطی به نجات اسرا ندارد، نابود کند. 

این روزنامه نگار صهیونیست افزود: اسرائیل با تجدید جنگ نه تنها جان اسرا را به خطر می‌اندازد، بلکه تلاش برای آزادسازی آن‌ها را نیز از بین می‌برد. همه این‌ها در زمانی رخ می‌دهد که روند مبادله اسرا در اوج خود قرار داشت.

لوی ادامه داد: لحظه حقیقت برای اسرائیل فرا رسیده است و گزینه انتخاب شده شرم آور است. اسرائیل نباید هدفی مهم‌تر از آزادی اسرا داشته باشد. اسرائیل از آزادی اسرا حمایت می‌کند، البته نه به هر قیمتی، از نظر خود اهداف مهم‌تری دارد.

نویسنده در پایان مقاله خود گفت که این وظیفه رژیم صهیونیستی است که قبل از هر چیز دیگری اسرا را بازگرداند و به نظر او این امر همچنان امکان پذیر است به شرطی که جنگ متوقف شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید