آمادگی واشنگتن برای مقابله با پکن / موشک‌های میان‌برد آمریکا در منطقه هند-آرام

کدخبر: ۶۱۳۸۵۰
اقتصادنیوز: ارتش ایالات متحده قصد دارد با هدف مقابله با چین، در سال آینده میلادی در منطقه هند-آرام موشک میان‌برد مستقر کند.
آمادگی واشنگتن برای مقابله با پکن / موشک‌های میان‌برد آمریکا در منطقه هند-آرام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه «نیکه‌ئی» به نقل از «راب فیلیپس» سخنگوی ارتش آمریکا در منطقه اقیانوس آرام گزارش داد که این کشور در سال ۲۰۲۴ با هدف مقابله با چین، در منطقه ایندوپاسیفیک موشک‌های میان‌برد مستقر می‌کند.

هشدار ارتش آمریکا درباره جنگ با چین/ همه باید نگران باشند!

احتمال دارد که ایالات متحده نسخه زمینی موشک کروز «تاماهاوک» و موشک «استاندارد-۶» با برد تخمینی ۵۰۰ تا ۲۷۰۰ کیلومتر را در هند-آرام مستقر کند. با این‌ وجود، هنوز تاریخ و مکان دقیق استقرار این تسلیحات مشخص نیست.

به بهانه مقابله با چین/ استقرار موشک‌های میان‌برد زمینی توسط آمریکا در منطقه ایندوپاسفیک

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که از زمان جنگ سرد تا امروز، این نخستین زرادخانه در این منطقه خواهد بود. همچنین از زمان خروج آمریکا از «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد»، این اولین باری است که آمریکا موشک‌های میان‌برد خود را مستقر می‌کند.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد که در ۱۹۸۷ میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی به امضا رسید، این کشورها را از ساخت و در اختیار داشتن موشک‌های بالستیک و کروز با برد ۵۰۰ تا ۵۵۰۰ کیلومتر منع می‌کرد؛ اما در سال ۲۰۱۹ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا از این معاهده خارج شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۱ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید