سرمایه گذاری عربستان در این کشور فارسی‌زبان

کدخبر: ۶۱۳۸۵۷
اقتصادنیوز: در دیدار رئیس جمهور تاجیکستان و رئیس صندوق توسعه عربستان سعودی توسعه روابط اقتصادی، تجاری، مالی و سرمایه‌های بین دو طرف بررسی شد.
سرمایه گذاری عربستان در این کشور فارسی‌زبان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان و «سلطان عبدالرمان المرشاد» رئیس صندوق توسعه عربستان سعودی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در جریان این دیدار که در محل کاخ ملت، واقع در شهر دوشنبه برگزار شد، مسائل توسعه روابط اقتصادی، تجاری، مالی و سرمایه گذاری تاجیکستان و عربستان سعودی از جمله با صندوق توسعه سعودی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

رحمان در سخنانی تاکید کرد که همکاری‌های دو کشور به طور پیوسته در حال گسترش بوده و روز به روز افق‌های جدیدی را تجربه می‌کنند.

در ادامه از روابط سودمند با صندوق توسعه سعودی ابراز خرسندی و اطمینان شد که همکاری تاجیکستان با این موسسه مالی به طور قابل توجهی گسترش خواهد یافت.

طرفین ضمن ملاقات روابط دوجانبه در راستای اجرای پروژه‌های مهم در حوزه‌های آموزش و پرورش، حمل‌ونقل، بهداشت، انرژی آبی و مدریت آب را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

تاکید شد که افزایش تولید «انرژی سبز» زمینه مساعدی برای ارتقای «اقتصاد سبز» در تاجیکستان بوده و جهت رشد روابط در این زمینه فرصت‌های زیادی موجود است.

طی این دیدار بر ضرورت افزایش مبالغ برای تطبیق طرح‌های مهم زیرساختی تاجیکستان از جمله در زمینه آموزش، بهداشت و حمل‌ونقل تاکید شد.

اظهار اطمینان شد که در چارچوب همکاری‌های سودمند از سایر فرصت‌های موجود برای توسعه و گسترش روابط استفاده خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید