نشست اضطراری سازمان جهانی بهداشت درباره غزه

کدخبر: ۶۱۳۹۰۲
اقتصادنیوز: هیات اجرایی سازمان جهانی بهداشت در ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر)، نشستی اضطراری درباره بحران بهداشتی در غزه برگزار می‌کند.
نشست اضطراری سازمان جهانی بهداشت درباره غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری «رویترز» امروز (دوشنبه) گزارش داد که هیات اجرایی سازمان جهانی بهداشت در ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر)، نشستی اضطراری درباره بحران بهداشتی در غزه و کرانه باختری برگزار می‌کند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز (دوشنبه) خبر داد که از سوی ۱۵ کشور درخواستی برای برگزاری این نشست دریافت کرده است.

مقابله مقاومت با سربازان اسرائیلی در کرانه باختری+ تعداد شهدای فلسطینی

بر اساس این گزارش، این نشست با رایزنی قطر و توسط تدروس آدهانوم گبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و با حضور فرستاده فلسطین برگزار خواهد شد.

ابراهیم خریشه سفیر فلسطین در دفتر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد که [موضوع بحث] این نشست بیشتر بر غزه متمرکز خواهد بود اما حملات به بخش بهداشتی در کرانه باختری که تحت اشغال رژیم صهیونیستی است را نیز پوشش می‌دهد.

وی در مصاحبه با رویترز اظهار داشت: قصد داریم به سازمان جهانی بهداشت قدرت بخشیم و از طرف اسرائیلی می‌خواهیم که بخش پزشکی را هدف حملات خود قرار ندهد.

سفیر فلسطین در ادامه با بیان اینکه «قصد داریم تامین تجهیزات پزشکی جدید را میسر کنیم»، افزود: هیات دیپلماتیک ما در حال تهیه پیش‌نویس پیشنهادی است تا توسط هیات [اجرایی سازمان جهانی بهداشت] مورد بررسی قرار گیرد.

خریشه تصریح کرد: یکی از ایده‌ها این است که پزشکان بیشتری از سراسر جهان به آنجا [غزه و کرانه باختری] اعزام شوند؛ این موضوع را بسیاری از کشورها پیشنهاد داده‌اند.

درگیری شدید حزب الله و اسرائیل در مرز لبنان/ جنوب لبنان چه خبر است؟

رویترز در ادامه نوشت که به دلیل بمباران‌های اسرائیل و کمبود سوخت [در پی محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی]، تنها بخشی کوچکی از بیمارستان‌های غزه فعال هستند و بیمارستان‌هایی که هنوز فعالیت دارند به طور فزاینده‌ای با موج جدیدی از مجروحان مواجه می‌شوند.

بانک اطلاعاتی سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که از هفتم اکتبر (۱۵ مهر)، ۴۲۷ حمله به مراکز بهداشتی و درمانی در سرزمین‌های فلسطینی صورت گرفته است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین نسبت به کمبود مراقبت‌های بهداشتی و شیوع بیماری‌ها که ممکن است به جان باختن بیشتر مردم نسبت به بمباران غزه منجر شود، هشدار داده است.

به گزارش ایرنا، مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین‌های اشغالی، در ۱۵ مهر ماه عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد. رژیم صهیونیستی مطابق معمول با قتل عام غیرنظامیان و بمباران مناطق مسکونی به عملیات رزمندگان مقاومت پاسخ داد. وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد، شمار شهدای تجاوز اخیر رژیم اسرائیل از آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون به ۱۵۸۹۹ شهید افزایش یافت که ۷۰ درصد از آنها را کودکان و زنان تشکیل می دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید