موضع پوتین درباره قطع همکاری روسیه و آلمان

کدخبر: ۶۱۳۹۰۳
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: قطع همکاری میان روسیه و آلمان برای هیچ یک از طرفین سودمند نیست.
موضع پوتین درباره قطع همکاری روسیه و آلمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه در سخنانی در دیدار با سفرای خارجی اعلام کرد: روسیه سیاست مستقلی را دنبال می کند. مسکو برای همکاری آماده است؛ اما بلوک های سیاسی را نمی پذیرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، ولادیمیر پوتین در سخنان خود ادامه داد: روسیه به عنوان رئیس آینده «بریکس» در نظر دارد به افزایش نقش این سازمان کمک کند. مسکو فرایندهای ادغام در جامعه اقتصادی اوراسیا و سازمان همکاری شانگهای را توسعه خواهد داد.

اردوغان آماده محاکمه «قصاب غزه» شد

وی در این ارتباط اضافه کرد: مسکو هیچ نیات مغرضانه یا خصمانه ای نسبت به احدی ندارد و انتظار برابری در روابط با شرکای خارجی را دارد. قطع همکاری بین روسیه و آلمان برای هیچ یک از طرفین سودمند نیست، مسکو طرفدار شراکت برابر است. از سوی دیگر، فقدان ادامه تماس ها در روابط با سوئد و رد سیاست عدم مشارکت استکهلم در بلوک‌ های نظامی پرسش‌ هایی را ایجاد می‌کند. روسیه آماده بهبود روابط با اسلوونی در صورت آمادگی لیوبلیانا برای این موضوع است. روسیه حتی آماده بازگشت به روابطی بر مبنای شراکت با لوکزامبورگ است. ما به کمک به حل مشکلات حاد و جهانی ادامه خواهیم داد.

این مقام روسیه در ادامه افزود: مسکو در نظر دارد همکاری های خود را در مسیر بشردوستانه با کشورهای خارجی به شدت گسترش دهد. مسکو و لندن پیشتر موفق به ایجاد روابط در راستای ثبات شدند، اما وضعیت جاری کاملا مشخص است. روابط روسیه و ترکیه در سطح خوبی از جمله همکاری در زمینه انرژی قرار دارد.

پوتین در ادامه افزود: نگرانی در مورد روابط روسیه و یونان غیرممکن است، امیدواریم که همدلی متقابل بتواند در آینده این روابط را بهبود بخشد. همه سفرای کشورهای خارجی می توانند در فعالیت های خود روی حمایت روسیه حساب کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید