بیانیه ضدروسی رهبران گروه هفت / الماس روسیه تحریم می‌شود

کدخبر: ۶۱۴۴۱۰
اقتصادنیوز: رهبران گروه هفت در نشستی مجازی با زلنسکی وعده دادند که از ابتدای سال آینده میلادی تحریم‌های جدیدی بر صادرات الماس روسیه اعمال می کنند.
بیانیه ضدروسی رهبران گروه هفت / الماس روسیه تحریم می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رهبران گروه هفت به نشانه همبستگی با کی‌یف چهارشنبه شب در نشستی مجازی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین وعده دادند که از ابتدای سال آینده میلادی تحریم‌های جدیدی بر صادرات الماس روسیه اعمال می کنند.

رویترز گزارش داد، رهبران گروه هفت در بیانیه‌ای اعلام کردند که از اول ژانویه الماس غیرصنعتی روسیه تحریم می‌شود. همچنین از اول ماه مارس نیز الماس روسیه که توسط کشورهای ثالث فروخته می‌شود، تحت تحریم قرار می‌گیرد.

درخواست عجیب گروه هفت از ایران/ بیانیه‌ای که ایران را متهم کرد

سران آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و اتحادیه اروپا گفتند که قصد دارند محدودیت‌های بیشتری بر استفاده روسیه از نظام مالی بین‌المللی وضع کرده و سقف قیمتی بر نفت روسیه را با شدت بیشتری دنبال کنند.

گروه هفت و اتحادیه اروپا و شماری دیگری از متحدان آنها سقف قیمتی ۶۰ دلاری بر نفت خام روسیه تعیین کرده‌اند. آنها اذعان کرده‌اند که تاثیر این سقف قیمتی در یک سال اخیر کاهش یافته است.

زلنسکی در نشست مجازی با سران گروه هفت گفت: روسیه معتقد است که آمریکا و اروپا ضعف نشان داده و به درستی به حمایت از اوکراین ادامه نمی‌دهند. ولادیمیر پوتین بر این باور است که جهان آزاد تحریم‌های خود را به طور کامل اجرا نمی‌کند.

در همین حال، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه از کنگره خواست تا میلیاردها دلار کمک تازه به اوکراین را تایید کند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: اگر پوتین اوکراین را بگیرد، به این کشور بسنده نخواهد کرد.

وی پیش‌بینی کرد پوتین به یک متحد ناتو حمله خواهد کرد و افزود: ما نیروهای آمریکایی را خواهیم داشت که با نیروهای روسیه می‌جنگند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی