تلاش آمریکا برای محافظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ

کدخبر: ۶۱۴۴۷۳
اقتصادنیوز: پس از حملات موشکی ارتش یمن به کشتی‌های اسرائیلی، ایالات متحده در حال بررسی تقویت حفاظت از کشتی‌های تجاری در اطراف یک مسیر حیاتی کشتیرانی دریای سرخ است.
تلاش آمریکا برای محافظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ایالات متحده درباره راه‌های افزایش امنیت در منطقه با اعضای «نیروهای ترکیبی دریایی»، یک گروه ضربتی چندملیتی نیروی دریایی که وظیفه حفاظت از کشتی‌های تجاری در دریای سرخ را بر عهده دارد، رایزنی کرده است.

خبر مرتبط
اعتراف آمریکا بر قدرت دریایی یمن

اقتصادنیوز: مجله آمریکایی نیوزویک در مورد قابلیت کیفی عملیات نظامی نیروهای دریایی ارتش یمن در دریای سرخ و باب‌المندب اظهار نظر کرد و آن را تهدیدی علیه نیروی دریایی آمریکا دانست.

بنابر آنچه سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد، مقامات آمریکایی علنا گفته‌اند که بحث‌ها بر روی امکان اسکورت کشتی‌های فعال در دریای سرخ و از طریق تنگه باب المندب به خلیج عدن - کانال باریکی که یمن و شاخ آفریقا را از هم جدا می‌کند، متمرکز شده است.

معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز دوشنبه در شورای آتلانتیک در واشنگتن گفت که هفت عضو این گروه  ضربتی- متشکل از ۳۹ کشور که فرماندهی دوره‌ای دارند - قبلا پیشنهاد کمک داده‌اند. مقامات ایالات متحده از بیان اینکه کدام کشورها پیش قدم شده‌اند، خودداری کردند.

خبر مرتبط
حمایت عجیب عربستان از یمن!/ درخواست فوری سعودی‌ها از آمریکا: خویشتن دار باشید!

اقتصادنیوز: عربستان خواستار خویشتنداری آمریکا برای واکنش به نیروهای ارتش یمن شده است.

نیروهای مسلح یمن پس از توقیف و هدف قرار دادن کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در چند روز اخیر، روز چهارشنبه از شلیک موشک‌های بالستیک به جنوب اراضی اشغالی خبر دادند.

در بیانیه نیروهای مسلح یمن آمده است: نیروهای مسلح یمن به اجرای عملیات نظامی خود علیه دشمن اسرائیلی و همچنین اجرای تصمیم ممانعت از عبور کشتی‌های اسرائیلی در دریای عرب و دریای سرخ به منظور یاری رساندن به مردم مظلوم فلسطین تا زمان توقف تجاوزات به برادران ما در غزه ادامه می‌دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی