فوری/ رئیسی وارد مسکو شد/ استقبال معاون نخست وزیر روسیه از رئیس‌جمهور

کدخبر: ۶۱۴۴۷۸
اقتصادنیوز: رئیس جمهور که به دعوت همتای روس خود به روسیه سفر کرده است، با استقبال معاون نخست وزیر و معاون وزیر خارجه این کشور وارد مسکو شد.
فوری/ رئیسی وارد مسکو شد/ استقبال معاون نخست وزیر روسیه از رئیس‌جمهور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، سید ابراهیم رئیسی که به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به این کشور سفر کرده است، با استقبال الکساندر نواک معاون نخست وزیر و و سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه این کشور وارد فرودگاه بین المللی ونووکوا مسکو شد.مقامات دو کشور پس از استقرار در جایگاه و نواخته شدن سرود ملی از یگان تشریف سان دیدند.

خبر مرتبط
رئیسی عازم روسیه شد / علت سفر رئیس جمهور به مسکو مشخص شد

اقتصادنیوز: رییس جمهور گفت:تلاش فوری برای قطع بمباران غزه و رفع محاصره مردم غزه و کمک رسانی به فلسطین و رسیدن مردم فلسطین به حقوق حقه از جمله رایزنی ها در سفر به مسکو خواهد بود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تا ساعتی دیگر در کاخ کرملین میزبان رئیس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

رایزنی در خصوص مسائل دوجانبه از جمله تعاملات اقتصادی و نیز گفتگو در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه موضوع فلسطین و تحولات غزه اصلی‌ترین دستور کار رئیس جمهور در این سفر یک‌روزه است.

خبر مرتبط
نگرانی عمیق کاخ سفید از روابط نظامی تهران-مسکو

اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ سفید ادعا کرد: روابط درحال تقویت و گسترش دفاعی ایران و روسیه نگران کننده است؛ زیرا ایران به ارسال پهپاد به روسیه ادامه می دهد و مسکو از آنها برای حمله به زیرساخت های انرژی اوکراین استفاده می کند.

به گزارش ایرنا؛به گزارش ایرنا، طبق اعلام قبلی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز (چهارشنبه ۱۵ آذر) و یک روز پیش از میزبانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، به عربستان و امارات سفر کرد.

این دومین سفر آیت الله رئیسی به روسیه در قامت رئیس جمهور ایران است.رئیس جمهور کشورمان چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ به دعوت رسمی همتای روسی خود به مسکو سفر کرد و حضور و سخنرانی در نشست عمومی مجلس دوما، دیدار با ایرانیان مقیم روسیه و نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی روس، از جمله برنامه‌های سفر ۲ روزه رئیس جمهور به روسیه بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی