در دیدار رئیسی و پوتین مطرح شد/ ضرورت آتش‌بس فوری در غزه

کدخبر: ۶۱۴۵۰۰
اقتصادنیوز: رئیسی در دیدار با رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: غزه سرزمینی است که در هر ده دقیقه یک کودک در آن به شهادت می‌رسد لذا ضرورت دارد هرچه زودتر جلوی این بمباران ها گرفته شود، باید در این رابطه راه حل سریع و فوری دنبال شود.
در دیدار رئیسی و پوتین مطرح شد/ ضرورت آتش‌بس فوری در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا،  رئیس‌جمهور کشورمان با پوتین رئیس‌جمهور روسیه در مسکو دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان در این دیدار با بیان اینکه در راستای سیاست همسایگی مذاکرات ما حتما میتواند توسعه پیدا کند، گفت: ایران و روسیه همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش بنیان دارند و گام‌های بهتری می‌تواند در جهت منافع دو کشور و دولت برداشته شود.

خبر مرتبط
محور مهم گفت و گوی پوتین و رئیسی مشخص شد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه گفت در دیدار امروز (پنجشنبه) با همتای ایرانی خود در کرملین، درباره کریدور شمال-جنوب نیز رایزنی می‌کند.

وی تاکید کرد:  آنچه امروز بشریت را رنج می دهد یکجانبه گرایی و نظام ناعادلانه جهانی است و جلوه آن را می‌توان در غزه مشاهده کرد. 

رئیس جمهور تصریح کرد: آنچه در فلسطین صورت‌می‌گیرد یک نسل کشی و جنایت علیه بشریت است و باعث تاسف است که بیش از ۵ هزار کودک به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: جنایت رژیم صهیونیستی در غزه مورد حمایت آمریکا و کشورهای غربی است و تاسف بار است که سازمان های بین المللی و تشکل‌های مدعی حقوق انسان کارایی خود را از دست داده اند.

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان با وزیر خارجه آذربایجان در مسکو دیدار کرد

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در مسکو دیدار اخیر روسای جمهور ۲ کشور را نقطه‌عطف جدیدی در روابط دوجانبه خواند و گفت که همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف در مسیر خوب خود به پیش می‌رود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه فلسطین ازمحورهای مورد مذاکره بین ایران و روسیه است، اظهار داشت: غزه سرزمینی است که در هر ده دقیقه یک کودک در آن به شهادت می‌رسد لذا ضرورت دارد هرچه زود تر جلوی این بمباران ها گرفته شود، باید در این رابطه راه حل سریع و فوری دنبال شود.

وی با بیان اینکه دراین سفر پیرامون دوجانبه، منطقه و  بین الملل گفتگو خواهیم اظهار داشت:بخاطر سفری که داشتید به شما خسته نباشید می‌گوییم و این آمادگی را داشتیم‌که پرواز  شما در تهران فرود آید تا از شما میزبانی کنیم.

در ادامه پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: مهم می‌دانیم که در مورد مسائل منطقه ای به ویژه فلسطین با یکدیگر گفتگو کنیم. اینجانب از دعوت شما استقبال می‌کنم.

وی ادامه داد: بر طبق برنامه،امضای موافقتنامه ایجاد تجارت آزاد با جمهوری اسلامی ایران با هیات اقتصادی اوراسیا در برنامه روسیه است.

به گزارش ایرنا، به آیت الله رئیسی که به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به این کشور سفر کرده است، با استقبال الکساندر نواک معاون نخست وزیر و و آندری رودنکو معاون وزیر خارجه این کشور وارد فرودگاه بین المللی ونووکوا مسکو شد.مقامات دو کشور پس از استقرار در جایگاه و نواخته شدن سرود ملی از یگان تشریف سان دیدند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین میزبان رئیس جمهوری اسلامی ایران است.

رایزنی در خصوص مسائل دوجانبه از جمله تعاملات اقتصادی و نیز گفتگو در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه موضوع فلسطین و تحولات غزه اصلی‌ترین دستور کار رئیس جمهور در این سفر یک‌روزه است.

طبق اعلام قبلی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز (چهارشنبه ۱۵ آذر) و یک روز پیش از میزبانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، به عربستان و امارات سفر کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی