آکسیوس فاش کرد: پیشنهاد اسرائیل برای پایان تنش‌ها با لبنان چه بود؟

کدخبر: ۶۱۶۶۲۰
پایگاه خبری آکسیوس ‌ پیشنهاد اسرائیل به آمریکا برای پایان دادن به تنش با لبنان را فاش کرد.
آکسیوس فاش کرد: پیشنهاد اسرائیل برای پایان تنش‌ها با لبنان چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  آکسیوس فاش کرد که رژیم تل‌آویو به واشنگتن اعلام کرده که به عنوان بخشی از توافق برای پایان تنش‌ها با لبنان، حزب‌الله باید حدود ۱۰ کیلومتر از مرز دور بشود. براساس این گزارش، مقامات آمریکایی در تلاش برای دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک میان لبنان و تل‌آویو هستند، اما تاکنون این مسأله پیشرفت زیادی نداشته است.

آکسیوس به نقل از منابعی که از آنها به آگاه یاد کرد، افزود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و یوآو گالانت وزیر جنگ اسرائیل به لوید آستین وزیر دفاع آمریکا گفته‌اند که اسرائیل آماده است به دیپلماسی [برای رفع تنش با حزب‌الله] فرصت بدهد، مشروط بر اینکه پیشرفت ظرف چند هفته اتفاق بیافتد.

آستین روز دوشنبه با هدف اطمینان دادن به اسرائیلی‌ها از تداوم حمایت واشنگتن، راهی سرزمینهای اشغالی شد.

سفر آستین پس از دیدار جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید به تل‌آویو و تنها چند روز پس از اظهارات صریح بایدن مبنی بر درخواست از اسرائیل برای حفاظت از جان غیرنظامیان غزه انجام می‌شود.

بایدن هفته گذشته در جمع حامیان مالی دموکرات در واشنگتن گفت: اسرائیل اگرچه حمایت بیشتر کشورهای جهان را داراست، اما با بمباران بی‌وقفه این حمایت بی‌دریغ را از دست خواهد داد.

وی روز پنج‌شنبه گذشته نیز خاطرنشان کرد: «من نمی‌خواهم اسرائیل دست از تعقیب حماس بردارد، اما باید محتاط‌تر عمل کند و بر نجات جان غیرنظامیان متمرکز شود».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی