تقاضای مهم نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری از مردم!

کدخبر: ۶۱۶۶۹۰
اقتصادنیوز: نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تقاضای مهمی را از جوانان کشور مطرح کرد.
تقاضای مهم نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری از مردم!

به گزارش اقتصادنیوز نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: جمعیت جوان سرمایه هر کشور محسوب می‌شود و مسوولان باید مشوق‌های خوب و جدیدی در دستور کارشان قرار دهند.

سیدهاشم حسینی بوشهری، نایب رییس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در نشست با رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اظهار کرد: دانشگاه‌ها مراکز تربیت نیروی انسانی برای کشور محسوب می شوند که پایه گذاری و شالوده این کار از آموزش و پرورش می باشد.

وی افزود: قبل از اینکه به ابعاد فرهنگی، اخلاقی و علمی در دانشگاه بپردازیم باید به تقویت زیرساخت‌های آموزش و پرورش توجه کنیم تا هنگامی که جوان وارد دانشگاه‌ می‌شود شخصیتش تا حدودی شکل گرفته باشد.

سینی بوشهری با بیان اینکه پیوند صنعت و دانشگاه برای تربیت نیروهای ماهر و کارآفرینی یک ضرورت است، گفت: ارتباط بین آموزش‌های نظری و عملی کم است و این مسئله یکی از مشکلات محیط‌های آموزشی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: دانشجویی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود در محیط پیرامونی به‌دنبال کار می‌رود اما به این دلیل که مهارت لازم را در کنار دانش نظری نیاموخته است به‌دنبال کار اداری می‌رود البته خوب است ولی در بخش‌های زیادی از کشور نیازمند نیرو کارآمد مهارتی هستیم.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه جهت‌گیری کار آموزشی باید پژوهش‌محور باشد، عنوان کرد: آموزش منهای کار پژوهشی، باعث ناقص بودن آموزش می‌شود.

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید به مهارت‌آموزی و پژوهش‌محوری توجه نمایند، افزود: رشته‌های دانشگاهی باید بر اساس ظرفیت و پتانسیل استان‌ها ایجاد شود.

حسینی بوشهری با بیان اینکه دانشگاه‌ها نسبت به تربیت نیروی انسانی متخصص اهتمام ورزند، تصریح کرد: گاهی اوقات نیروهای متخصص بومی به‌دلیل بی‌توجهی و بی‌محلی در خارج استان خدمت‌ می‌کنند؛ لذا مسوولان از ظرفیت جوانان با استعداد و متخصص استان استفاده نمایند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری پیوند میان صنعت و دانشگاه برای تربیت نیروهای ماهر را یک امر مهم دانست و اضافه کرد: فراگیری مهارت‌های مناسب نیز باید در کنار آموزش قرار بگیرد تا نیرویی که فارغ‌التحصیل می‌شود بتواند نقش‌آفرین باشد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نقش دانشگاه‌ها در ترویج فرهنگ فرزندآوری و جوانی جمعیت مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: جمعیت جوان سرمایه هر کشور محسوب می‌شود و مسوولان باید مشوق‌های خوب و جدیدی در دستور کارشان قرار دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی