حمله اسرائیل به لبنان با بمب‌های فسفر سفید

کدخبر: ۶۱۶۷۷۳
اقتصادنیوز: خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که ارتش اسرائیل بمب‌های فسفر سفید به سمت حومه شهر‌های مرزی در جنوب این کشور شلیک کرده است.
حمله اسرائیل به لبنان با بمب‌های فسفر سفید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگاران جوان، طبق اعلام خبرگزاری لبنان، بمب‌های فسفر سفید رژیم صهیونیستی حومه شهر‌های مرزی بلیدا و محیب در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: بمب‌های اسرائیلی در جاده ابوزید در نزدیکی خانه‌های منطقه مرزی رمیش اصابت کرد و حفره بزرگی در جاده ایجاد کرد.

خبر مرتبط
کاخ سفید تکذیب کرد/تاکنون مهمات فسفر سفید به اسرائیل منتقل نکرده‌ایم!

اقتصادنیوز: هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: آمریکا از زمان تشدید درگیری‌های فلسطین و اسرائیل در ۷ اکتبر، مهمات حاوی فسفر سفید را به تل آویو منتقل نکرده است

رژیم صهیونیستی همچنین حومه شهرک‌های نقوره، المشعب و جبل لبونه در مجاورت خط آبی (جداکننده لبنان و اسرائیل) بمباران کرد

گزارش‌ها حاکی از آن است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیز مناطقی در جنوب لبنان از جمله «اللبونه»، «الجبین شحین» و «طیر حرفه» را بمباران کردند. یک تانک مرکاوای اسرائیل نیز ضمن پوشش جنگنده مستقیماً به سمت شهر جنوبی یارون شلیک کرد.

خبر مرتبط
فوری/ حمله اسرائیل به جنوب لبنان با بمب‌های فسفری

اقتصادنیوز: «واشنگتن پست» گزارش داد که اسرائیل از تسلیحات حاوی فسفر سفید که واشنگتن برای اسرائیل ارسال کرده، در حمله به شهرک «الظهیرة» در جنوب لبنان استفاده کرده است.

طبق اعلام خبرگزاری رسمی لبنان، انفجار یک فروند موشک رهگیر رژیم صهیونیستی در حریم هوایی شهر بنت جبیل (جنوب) منجر به سقوط بخش‌هایی از آن بر روی خانه‌ای شد که منجر به مصدومیت دو تن شد.

خبر مرتبط
پرتاب بمب‌های فسفری اسرائیل بر سر آوارگان فلسطینی

اقتصادنیوز :بمباران اردوگاه جبالیا با بمب‌های فسفری و درگیری شدید نیروهای مقاومت با متجاوزان در جنوب غزه از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.

حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی در لبنان در همبستگی با نوار غزه، از هشتم اکتبر به طور متناوب حملاتی را علیه ارتش اسرائیل انجام داده اند.

ارتش اسرائیل از هفتم اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را علیه نوار غزه آغاز کرده است که تا امروز سه شنبه ۱۹۶۶۷ شهید و ۵۲۵۸۶ مجروح که بیشتر آن‌ها کودک و زن هستند برجا گذاشته است.

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی