دسترسی اطلاعات اسرائیل به جدیدترین فایل ویدیویی از فرمانده ارشد حماس

کدخبر: ۶۱۷۳۸۶
اقتصادنیوز : رسانه های اسرائیل از دسترسی سازمان اطلاعات و امنیت داخلی این رژیم (شاباک) به جدیدترین فایل ویدئویی مربوط به «محمد الضیف» فرمانده گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس خبر دادند.
دسترسی اطلاعات اسرائیل به جدیدترین فایل ویدیویی از فرمانده ارشد حماس

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که فایل ویدئویی رسیده به دست شاباک، فرمانده گردان‌های القسام را در وضعیت سرحالی نشان می دهد.

این رسانه صهیونیستی گزارش داد: این فایل ویدئویی الضیف را در وضعیت عالی و کاملا متفاوت از قبل و تصاویر ورود وی را به دفترش در جبالیا نشان می‌دهد.

خبر مرتبط
انتقام سنگین القسام از سربازان اسرائیلی

اقتصادنیوز : ارتش اسرائیل با انتشار آماری رسمی اذعان کرد که ۴۰ نظامی این رژیم طی ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه زخمی شده‌اند.

بر اساس همین گزارش، بیستم دسامبر، رسانه صهیونیستی «معاریو» اعلام کرد که ارتش رژیم اسراییل به ویدیوهایی دست یافته‌ که نشان می‌دهد فرمانده کل گردان‌های القسام در سلامت کامل است و بدون ویلچر حرکت می‌کند و این بر خلاف ارزیابی‌های صهیونیست‌هاست که ادعا داشتند وی بر اثر تلاش قبلی برای ترورش که از آن جان سالم به در برد، توانایی حرکت کردن را از دست داده‌ است.

این روزنامه افزود: در بخشی از روند جمع‌آوری داده‌های اطلاعاتی در نوار غزه، ارتش چندین ویدیو را پیدا کرد که نشان می‌داد محمد الضیف روی پاهای خود راه می‌رود و کمی لنگان است که به این معنی است که وضعیت سلامتی او بسیار بهتر از برآوردهای سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی است که مدعی بودند او قادر به حرکت و راه رفتن نیست.

این رسانه صهیونیستی اضافه کرد: در ویدیویی دیگر، الضیف در حالی که در جای دیگری نشسته، ظاهر می‌شود و وضعیت سلامتی او بسیار بهتر از آنچه است که در اراضی اشغالی پس از سلسله سوء قصدهای ناموفق به جان او که در برخی از آنها مجروح شد، برآورد می‌شود.

اشغالگران پیشتر به مناسبت‌های مختلف اقدام به ترور الضیف کرده بودند. از جمله آنها سوء قصد به جان او در جریان جنگ ۲۰۱۴ در نوار غزه بود. گفته می‌شود او در یکی از این سوءقصدها به شدت مجروح شد. صهیونیست‌ها ادعا کردند او به تنهایی قادر به حرکت از جمله حرکت دادن دست‌هایش نیست، او از ویلچر استفاده می‌کند و با آمبولانس‌ از جایی به مکان دیگر منتقل می‌شود.

الضیف از هفت تلاش اعلام شده اشغالگران برای ترور، جان سالم به در برده که آخرین آن در سال ۲۰۲۱ بود.

الضیف به ندرت صحبت می‌کند و هرگز در انظار عمومی ظاهر نمی‌شود. آخرین حضور صوتی او در هفتم اکتبر بود، زمانی که فرمانده نظامی حماس از حمله القسام خبر داد و آن را «طوفان الاقصی» نامید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید