جانشین وزیر دفاع خبر داد :

آمادگی ایران برای اشتراک دستاوردهای دفاعی

کدخبر: ۶۱۷۴۳۵
​ اقتصادنیوز : جانشین وزیر دفاع گفت که ترکیب جغرافیا قدرت و سیاست و تاثیرات رقابت‌ها بر محیط جغرافیای بشر ایجاب می‌کند کشورها به سمت رویکردهای هم‌افزا بروند.
آمادگی ایران برای اشتراک دستاوردهای دفاعی

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار سید مهدی فرحی صبح امروز - شنبه دوم دی ۱۴۰۲ - در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه ایران ژئو طی سخنانی اظهار کرد: امروز شاهد تلاش متخصصان ایرانی جهت تبدیل ایده به محصول در حوزه شناخت واقعیت‌های محیط‌مان هستیم. علوم جغرافیایی قدیمی‌ترین دانش برای شناخت و غلبه بر محیط است و دانشمندان بسیاری نگاه ویژه‌ای به علوم جغرافیایی داشته‌اند که تاثیراتی شگرفی در ایران و جهان اسلام داشته است.

خبر مرتبط
ساخت یک ماهواره بر جدید توسط وزارت دفاع ایران

​ اقتصادنیوز :سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت که پرتابگر سیمرغ در آینده نزدیک تثبیت خواهد شد و پرتاب‌های متعدد خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز علم جغرافیا به عنوان یک علم میان رشته‌ای بر سایر حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی اثرگذار است و مهمترین کارکرد جغرافیا حرکت در مسیر توسعه پایدار است.

جانشین وزیر دفاع تصریح کرد: رقابت‌های جهان آینده بر محوریت علم و فناوری استوار است و ما با وضعیتی اجتناب‌پذیر مواجه هستیم و وارد عصر ژئو پلیتیک دیتا شده‌ایم. رمز توسعه پایدار در جهان امروز در این موضوع علمی نهفته است و ما انتظار داریم در بستر این رویداد علمی به نتایج کاربردی در همه حوزه های مورد نیاز دست یابیم.

وی اظهار کرد: ترکیب جغرافیا قدرت و سیاست و تاثیرات این رقابت‌های بر محیط جغرافیای بشر ایجاب می کند کشورها به سمت رویکردهای هم افزا بروند که برگزاری چنین نمایشگاهی بیانگر اهمیت این رویکرد است.

فرحی تاکید کرد: سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با سابقه یک قرن فعالیت یادآوری افتخارات علمی ایرانیان است. بخش‌های هوافضا، سایبر،الترونیک صنایع هوایی و دریایی در وزارت دفاع از توسعه چشمگیری برخوردار شده‌اند که نه تنها پشتیبانی از نیروهای مسلح را ارتقا داده‌اند بلکه زمینه سایر ارتقا خدمات ملی نیز شده‌اند. وزارت دفاع با همکاری بخش های ملی اقدامات ارزشمندی در حوزه علوم جغرافیایی انجام داده است.

وی ادامه داد: آنچه در این نمایشگاه مشاهده می کنید محصول ابتکارات جوانانی است که افق توسعه را هدف گرفته اند. بنده آمادگی جمهوری اسلامی برای به اشتراک گذاشتن این دستاوردهای با سایر کشورها را اعلام می کنم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی