شرط السنوار برای آتش بس جدید با اسرائیل

کدخبر: ۶۱۷۴۶۸
اقتصادنیوز : بر اساس گزارش‌ها، یحیی سنوار، رهبر حماس در غزه گفته است تنها در صورتی با آتش‌بس جدید موافقت خواهد کرد که آزادی تمامی اسرای فلسطینی را که در زندان‌های اسرائیلی نگهداری می‌شوند، تضمین کند.
شرط السنوار برای آتش بس جدید با اسرائیل

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه قطری العربی الجدید به نقل از یک مقام مصری ناشناس نوشت که «رهبری حماس» در غزه پیشنهاد تل‌آویو برای آتش‌بس موقت در ازای آزادی چند ده گروگان اسرائیلی را رد کرده است.

به گزارش این روزنامه، یحیی سنوار، رهبر حماس در غزه، بر آتش بس پایدار و آزادی تمامی اسرای فلسطینی از جمله چند شخصیت بلندپایه اصرار داشته است.

طبق گزارش‌ها، سنوار همچنین از رژیم صهیونیستی خواسته است که عملیات جنگی خود در غزه را قبل از اجرایی شدن توافق، متوقف کند. حماس روز پنجشنبه اعلام کرد تا زمانی که رژیم صهیونیستی بمباران غزه را متوقف نکند، هرگونه معامله برای آزادی گروگان‌های بیشتر را رد خواهد کرد.

ابوعبیده، سخنگوی شاخه نظامی حماس گفت: «اگر اسرائیل می‌خواهد اسرای خود را زنده نگه دارد، چاره‌ای جز توقف تجاوز و جنگ ندارد.»

در همین حال، رسانه‌های صهیونیست به نقل از یک مقام بلندپایه اسرائیلی که نامش فاش نشده است، گفتند که هیچ بحثی در مورد آزادی احتمالی گروگان‌ها در جریان نیست. این مقام به چندین رسانه گفت که رژیم صهیونیستی انتظار دارد حماس به تعهد قبلی خود مبنی بر آزادی همه زنان و کودکان گروگان‌ قبل از بحث در مورد اقدامات بعدی، عمل کند. این مقام گفت: «تصمیم ملی فلسطین وجود دارد که نباید در مورد اسرا یا مبادله معاملات صحبت شود، مگر پس از توقف کامل تجاوز».

روزنامه یدیعوت آحارونوت روز پنجشنبه گزارش داد که حماس دست کم سه شخصیت بلندپایه از جمله مروان برغوثی، رهبر فلسطینی زندانی در جریان انتفاضه دوم، بستگان وی و عبدالله برغوثی، عضو حماس و احمد سعدات، از چهره‌های ارشد جبهه خلق برای آزادی فلسطین را می‌خواهد.

مروان برغوثی و سعدات از وزنه‌های سنگین سیاسی هستند. یک نظرسنجی اخیر در کرانه باختری نشان داد که برغوثی به عنوان رهبر فلسطین از محمود عباس، رئیس کنونی تشکیلات خودگردان فلسطین، محبوب‌تر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی