مقام ناتو:

روسیه و اوکراین توان شکست یکدیگر را ندارند

کدخبر: ۶۱۷۵۳۲
اقتصادنیوز: یک مقام ناتو در گفت‌وگو با نیوزویک اعلام کرد اوکراین و روسیه در شکست یکدیگر ناتوانند و جنگ بین آنها فرسایشی خواهد بود.
 روسیه و اوکراین توان شکست یکدیگر را ندارند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک مقام ناتو در گفت‌وگو با نیوزویک اعلام کرده که روسیه و اوکراین توان شکست یکدیگر را ندارند و جنگ بین آنها فرسایشی خواهد بود.

نیوزویک گزارش داد، به گفته یک مقام ارشد دفاعی در مرزهای شرقی ناتو، روسیه و اوکراین در حال حاضر عمیقاً در یک جنگ فرسایشی قرار دارند که احتمالا تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

کوستی سلم، دبیر دائمی ارتش دفاعی استونی، در مصاحبه‌ای اختصاصی به نیوزویک گفت که کی‌یف و شرکای غربی آن باید به آمارها ایمان داشته باشند. این جنگ فرسایشی است و برای هر دو طرف نیز در فصل زمستان وضعیت یکسان خواهد بود.

دانمارک آب پاکی را روی دست پناهندگان اوکراینی ریخت

این مقام ناتو با اشاره به تردیدها در مورد توانایی اوکراین برای ادامه جنگ پرهزینه با روسیه افزود: ظاهراً برای بسیاری این نظریه قابل قبول به نظر می‌رسد و آنها به عنوان یک گزینه سیاسی، جذب آن شده اند.

ضد حمله تابستان اوکراین در پایان سال ۲۰۲۳ نتیجه چندان به همراه نداشت و حالا خستگی اوکراین و عدم تمایل کشورهای غربی برای حمایت از کی‌یف باید انتظار یک جنگ طولانی را کشید.

وی افزود: روسیه با وجود اعلامیه خود مبنی بر استخدام سالیانه ۱۳۰هزار نفر در نیروهای نظامی، تنها ۴۰هزار نفر را استخدام کرده ولی همین تعداد هم برای جلوگیری از ضدحملات اوکراین کافی است.

به گفته مقامات ناتو، کی‌یف ادعا می کند که از فوریه ۲۰۲۲ بیش از ۳۵۱هزار سرباز روسی را کشته است. هرچند این آمارها خیلی دقیق نیستند ولی تا حد زیادی با اهداف آمریکا مطابقت دارد.

کشورهای اتحادیه اروپا متعهد شده اند تا پایان سال آینده میلادی حدود یک میلیون گلوله توپخانه در اختیار اوکراین قرار دهند که با وجود شرایط این کشورها بعید به نظر می‌رسد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی