نخست وزیر پیشین اسرائیل : نتانیاهو باید برود!

کدخبر: ۶۱۸۱۷۸
اقتصادنیوز: نخست وزیر پیشین اسرائیل بار دیگر درخواست خود برای کناره‌گیری بنیامین نتانیاهو از قدرت را تکرار کرد.
نخست وزیر پیشین اسرائیل : نتانیاهو باید برود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «یائیر لاپید» رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی دوباره خواستار کناره گیری بنیامین نتانیاهو از قدرت شد. 

لاپید در مصاحبه با رادیو GLZ گفت: «تغییر نخست وزیر در بحبوحه یک جنگ خوب نیست. اما کسی که در قدرت است بدترین است. او نباید ادامه دهد...»

خبر مرتبط
روزنامه اسرائیلی فاش کرد/نتانیاهو مانع گفت‌وگوی وزیر جنگ و رئیس موساد می‌شود

اقتصادنیوز: رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند که نخست‌وزیر این رژیم از هرگونه گفت‌وگوی وزیر جنگ یوآو گالانت و رئیس موساد دیوید بارنیا در خصوص اسرای اسرائیلی جلوگیری می‌کند.

درخواست برای کناره گیری نتانیاهو از قدرت در حالی است که گمانه زنی‌ها درباره اینکه آیا او می‌تواند ائتلاف دوران جنگ خود را حفظ کند یا نه، بالا گرفته است. کناره گیری برخی از احزاب کوچک از ائتلاف حاکم می‌تواند کابینه رژیم صهیونیستی را ساقط کند. 

بنیامین نتانیاهو از زمان عملیات طوفان الاقصی که شکست سنگینی را بر این رژیم تحمیل کرد به شدت تحت فشار قرار دارد. منتقدان وی را عامل اصلی وقوع این فاجعه می‌دانند. 

خبر مرتبط
انتقاد تند حماس از طرح «مهاجرت داوطلبانه» نتانیاهو/تلاشی برای ترویج توهمات

اقتصادنیوز: حماس دز بیانیه‎‌ای اظهارات نخست وزیر اسرائیل طرح «مهاجرت داوطلبانه» را تلاشی برای ترویج توهمات توصیف کرد.

لاپید پیش از این با بیان این‌که «هر کس در این راه شکست بخورد نمی‌تواند ادامه دهد»، افزود: فاجعه (۷ اکتبر) با نام نتانیاهو ثبت شده و او اعتماد دستگاه امنیتی و مردم اسرائیل را از دست داده است؛ بنابراین او باید تنها کار شایسته را انجام داده و از قدرت کنار برود.

طبق نتایج نظرسنجی‌های اخیر، ۷۶ درصد از شرکت‌کنندگان نیز معتقدند که نخست‌وزیر اسرائیل باید فوراً یا بعد از پایان جنگ از سمت خود استعفا دهد. 

علیرغم فشار‌ها برای کناره گیری نتانیاهو از قدرت او بار‌ها تاکید کرده است که به هیچ وجه قصد استعفا ندارد و به جنگ با حماس ادامه خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی