صنعا بیانیه داد/ حملات یمن اینترنت جهانی را مختل می‌کند؟

کدخبر: ۶۱۸۲۳۸
اقتصادنیوز: یمن در بیانیه‌ای ادعای برخی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها درباره وجود تهدیدات علیه کابل‌های عبوری از باب‌المندب را تکذیب کرد.
صنعا بیانیه داد/ حملات یمن اینترنت جهانی را مختل می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای به ادعای برخی رسانه‌ها درباره وجود تهدیدات علیه کابل‌های زیردریایی عبوری از باب‌المندب واکنش نشان داد. 

در این بیانیه بر علاقه‌مندی این وزارتخانه برای در امان نگه داشتن کابل‌ها و خدمات از هر گونه خطری تأکید شده و آمده است که تصمیم یمن برای ممانعت از عبور کشتی‌های دشمن صهیونیستی، ارتباطی به کشتی‌های متعلق به شرکت‌هایی بین‌المللی دارای مجوز ندارد. 

خبر مرتبط
فوری / وقوع یک حادثه امنیتی جدید در محدوده تنگه باب‌المندب

اقتصادنیوز: سازمان تجارت دریایی انگلیس از وقوع یک حادثه امنیتی جدید در آب‌های شمال غرب جیبوتی و در محدوده تنگ باب المندب خبر داد.

بنابر گزارش خبرگزاری یمن «سبأ»، در این بیانیه تأکید شده است که تمامی کشتی‌هایی که امور مربوط به کابل‌های زیردریایی را انجام می‌دهند بایستی از سازمان امور دریایی یمن (صنعا) مجوز و تأییدیه لازم را دریافت کنند. 

وزارت مذکور همچنین تأکید کرد که رویکرد صنعا، تمرکز بر توسعه خدمات ارتباطات و اینترنت و توسعه دامنه خدمات آن از طریق موسسات و شرکت‌های دارای مجوز است. 

خبر مرتبط
بیانیه نیروهای مسلح در واکنش به حمله به کشتی عبوری در باب‌المندب تا ساعاتی دیگر

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که طی ساعات آتی بیانیه‌ای مهم درباره اخبار منتشر شده درباره حمله نظامی به یک کشتی عبوری مشکوک از تنگه باب المندب منتشر می‌شود.

برخی رسانه‌های خبری مدعی شدند که نیروهای دولت نجات ملی یمن (صنعا) تصمیم دارند کابل‌های زیردریایی اینترنت جهانی که از باب المندب عبور می‌کند، هدف قرار دهند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی