بیانیه مهم ارتش یمن درباره ائتلاف دریایی آمریکا

کدخبر: ۶۱۸۳۷۳
اقتصادنیوز : جنبش انصارالله یمن بیانیه اخیر ارتش این کشور درباره هدف قرار دادن کشتی تجاری را به منزله اعلامیه ترحیمی برای ائتلاف موسوم به حفاظت از کشتی‌ها در دریای سرخ دانست.
 بیانیه مهم ارتش یمن درباره ائتلاف دریایی آمریکا

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عبد الملک العجری، عضو هیات ملی مذاکره‌کننده یمن در حساب کاربری خود در پلتفرم ایکس نوشت،‌ بیانیه نیروهای مسلح یمن در واقع به منزله اعلامیه ترحیمی برای ائتلاف «حامیان صهیونیسم» در دریای سرخ  و نیز سیلی آزادانه و مستقیم به صورت زورگویی‌های آمریکایی است.

 

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه شنبه اعلام کرد که نیروی دریایی ارتش این کشور، کشتی را که از پاسخ به درخواست‌های آن امتناع کرده، با موشک هدف قرار داد.

خبر مرتبط
حمله یمن به یک کشتی تجاری در دریای سرخ + جزئیات

اقتصادنیوز : یک منبع نظامی یمن جزئیات حمله به کشتی «ام‌اس سی یونایتد» توسط نیروی دریایی یمن در دریای سرخ بود را فاش کرد.

فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا (سنتکام) نیز اعلام کرد که ۱۲ پهپاد و پنج موشک شلیکش شده توسط ارتش یمن را  بر فراز دریای سرخ ساقط کرد.

آمریکا پیش از این اعلام کرد که در دریای سرخ عملیات موسوم به «نگهبان رفاه» را برای حفاظت از کشتی‌ها در برابر عملیات‌های ارتش یمن در پاسخ به حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه کلید زده‌است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی