موضع گیری غیر انسانی وزیر اسرائیل درباره غزه

کدخبر: ۶۱۹۱۳۱
اقتصادنیوز : وزیر اقتصاد اسرائیل امروز یکشنبه بار دیگر در موضعی غیرانسانی از اقدام این رژیم در دادن مجوز انتقال سوخت و کمک‌های انسانی به نوار غزه انتقاد کرد.
 موضع گیری غیر انسانی وزیر اسرائیل درباره غزه

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیر برکات، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی کابینه این رژیم گفت: در حالی که ۱۳۳ اسیر در غزه هستند، اسرائیل به انتقال کالاها و سوخت به حماس ادامه می‌دهد. اسرائیل با یک دست با حماس می‌جنگد و با دست دیگر هر روز صدها کامیون می‌فرستد. این اقدام عمر حماس را طولانی‌تر می‌کند و به آن اجازه می‌دهد که با سربازان ما بجنگد. این مساله سخیف است و باید امروز متوقف شود.

خبر مرتبط
تبعیض اسرائیل علیه کشته‌های جنگ غزه

اقتصادنیوز : رسانه‌های سرزمین‌های اشغالی از تبعیض کابینه اسرائیل بین کشته‌های آفریقایی‌تبار و اروپایی‌تبار ارتش این رژیم در جنگ علیه نوار غزه خبر دادند.

وی افزود: تنها یک مورد هم در تاریخ وجود ندارد که یک طرف با طرف متخاصم بجنگد و در عین حال آن را به سوخت و سلاح مجهز کند. این مساله باید امروز متوقف شود.

هفته گذشته نیز نیر برکات از نحوه جنگ علیه حماس در نوار غزه انتقاد کرد.

خبر مرتبط
ردپای چین در غزه/ اسرائیل افشاگری کرد

​ اقتصادنیوز :پس از آنکه گردان‌های شهید عزالدین القسام از هدف قرار دادن یک نظامی اسرائیل با سلاح «M۹۹» خبر داد، ارتش اسرائیل مدعی کشف چند قبضه سلاح چینی در نوار غزه شد.

برکات مدعی شد: من متاسفانه نگران هستم، ما خیلی دل‌رحم و اهل مراعات هستیم. قابل قبول نیست که سربازانمان را در معرض خطر قرار دهیم و آنها را به هرگونه ساختمانی بفرستیم، بدون آنکه ساختمان‌ها را در وهله اول بمباران نکرده باشیم.

وی افزود: تسلیم شدن مقابل هرگونه فشار خارجی حتی از جانب بهترین دوستانمان یک اشتباه بزرگ است که ما بهای سنگینی برای آن می‌پردازیم نقش ما به عنوان کابینه اسرائیل در وهله نخست و پیش از هر چیز رعایت منافع حیاتی اسرائیل است و نباید تسلیم هیچ فشاری شویم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی