حمله جدید ارتش یمن در دریای سرخ خبر ساز شد

کدخبر: ۶۱۹۷۳۸
اقتصادنیوز : فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ارتش یمن سه شنبه شب عملیات جدیدی را در دریای سرخ انجام داد.
حمله جدید ارتش یمن در دریای سرخ خبر ساز شد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  ، سنتکام اعتراف کرده که ارتش یمن دو موشک بالستیک ضد کشتی در جنوب دریای سرخ شلیک کرد.
به ادعای سنتکام، در این عملیات به کشتی های تجاری آسیب نرسیده است.
ارتش یمن اعلام کرده که در حمایت از ملت فلسطین، کشتی های صهیونسیتی و کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را هدف قرار می‌دهد، اما کشتیرانی برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت برخوردار هستند

خبر مرتبط
قمار عربستان و امارات با کارت اسرائیل!

اقتصادنیوز: در شرایطی که غزه کماکان هدف حملات اسرائیلی ها قرار دارد، پادشاهی های خلیج فارس دست به بازی دوگانه‌ای زده اند و در خفا تلاش دارند تا رابطه خود را با اسرائیل حفظ کنند، استراتزی که می تواند برای آنها پر هزینه باشد.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

آمریکا مدعی است که ائتلافی دریایی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریایی سرخ ایجاد کرده است اما فرانسه، اسپانیا و ایتالیا با تائید خروج خود از این ائتلاف، از تحویل کشتی‌های جنگی خود به فرماندهی ایالات متحده خودداری کرده اند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی