ایران اتهامات آمریکا علیه نیروهای مسلح را رد کرد

کدخبر: ۶۱۹۷۷۴
اقتصادنیوز : نماینده ایران در سازمان ملل اتهامات بی اساس مطرح شده علیه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نامه نماینده ایالات متحده در سازمان ملل خطاب به رئیس شورای امنیت مورخ ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ را قویاً رد کرد.
 ایران اتهامات آمریکا علیه نیروهای مسلح  را رد کرد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیرسعید ایروانی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد: علاوه بر نامه های قبلی ما، از جمله آخرین نامه مورخ ۴ دسامبر ۲۰۲۳ (S/۲۰۲۳/۹۵۳)، مایلم اتهامات بی اساس مطرح شده علیه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نامه نماینده ایالات متحده در سازمان ملل خطاب به رئیس شورای امنیت مورخ ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ را قویاً رد کنم.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید می کند که هیچ گروه وابسته به نیروهای مسلح این کشور چه در سوریه، چه در عراق و چه در جاهای دیگر، تحت کنترل مستقیم این کشور یا به نمایندگی از آن فعالیت نمی کند، در نتیجه ایران مسئولیتی در قبال اقدامات هیچ فرد یا گروهی در منطقه ندارد.
وی ادامه داد: اقدامات غیرقانونی مستمر ایالات متحده در نقض آشکار حقوق بین الملل و منشور ملل متحد در منطقه به ویژه در جمهوری عربی سوریه مشهود است و با انتشار اطلاعات نادرست و ادعاهای بی اساس علیه ایران قابل کتمان یا توجیه نیست.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی