مادورو نسل کشی در غزه را هولوکاست نامید

کدخبر: ۶۱۹۷۹۳
اقتصادنیوز : رئیس‌ جمهور ونزوئلا گفت که مردم فلسطین بیش از ۷۵ سال است که قربانی نسل‌کشی بوده‌اند و آنچه را که تجربه می‌کنند هولوکاست نامید.
مادورو نسل کشی در غزه را هولوکاست نامید

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیکلاس مادورو، رئیس‌ جمهور ونزوئلا امروز چهارشنبه از جامعه جهانی به دلیل «سکوت» در برابر جنگ ویرانگری که رژیم صهیونیستی به مدت سه ماه علیه فلسطینی‌ها به راه انداخته است، انتقاد کرد.

به نقل از آناتولی، مادورو افزود: «هیچ‌کس شک ندارد آنچه در فلسطین اتفاق می‌افتد یک نسل‌کشی است.»

خبر مرتبط
انتقاد تند مادورو از رئیس جمهور آرژانتین

اقتصادنیوز : رئیس‌جمهور ونزوئلا، تصمیم همتای آرژانتینی خود درخصوص رد عضویت در گروه بریکس را به باد انتقاد گرفت و آن را حماقت رئیس‌جمهور آرژانتین دانست.

وی تأکید کرد که «هولوکاست» که یهودیان تحت حاکمیت آدولف هیتلر و نازی‌ها در معرض آن قرار گرفتند، در حال حاضر توسط مردم فلسطین تجربه می‌شود.

مادورو با بیان اینکه فلسطینی‌ها بیش از ۷۵ سال است که با «نسل‌کشی» مواجه بوده‌اند، از «نخبگان اروپایی» به دلیل سکوت آنها در برابر کشتار و بمباران فلسطینیان بی‌گناه انتقاد کرد.

خبر مرتبط
اقدام علیه انگلیس/ مادورو فرمان جنگی داد

«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا روز پنجشنبه اعلام کرد به نیروهای مسلح این کشور دستور داده در واکنش به استقرار ناو انگلیس در سواحل گویان، اتخاذ «اقدامات دفاعی» را آغاز کنند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا از دادگاه‌های بین‌المللی خواست تا برای پایان‌دادن به آنچه فلسطینی‌ها از آن رنج می‌برند، تدابیری اتخاذ کنند و یادآور شد که «مردم فلسطین در معرض وحشیگری کامل در چشم جهانیان قرار دارند.»

وی خاطرنشان کرد که به دلیل رویدادهای اخیر در فلسطین، جشن کریسمس در زادگاه حضرت عیسی مسیح در شهر اشغالی بیت‌لحم در کرانه باختری برگزار نشد.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سرگرفته شد.

وزارت بهداشت غزه عصر سه‌شنبه در هشتاد و هشتمین روز جنگ اعلام کرد که شمار شهدا به ۲۲ هزار و ۱۸۵ تن رسیده است.

این وزارتخانه همچنین آخرین آمار مجروحان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را ۵۷ هزار و ۳۵ تن اعلام کرد.

 

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی