حملات موشکی مقاومت به شهرک‌های اسرائیلی غزه

کدخبر: ۶۲۰۹۲۱
اقتصادنیوز: گروهان‌های القدس دوشنبه شب از حمله موشکی به شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه خبر دادند.
حملات موشکی مقاومت به شهرک‌های اسرائیلی غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، گروهان‌های قدس اعلام کردند که شهرک سدیروت، نیرعام و برخی شهرک‌های اطراف نوار غزه را از شمال غزه هدف حمله موشکی قرار داده‌اند.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، شهرداری سدیروت مدعی شد، ۱۴ راکت از غزه شلیک شده که سه فروند از آن توسط سامانه گنبد آهنین رهگیری و باقی موشک‌ها در خارج از شهر سقوط کرده است.

ساعاتی پیش نیز گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرده بود که در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به غیر نظامیان، تل آویو را مورد حمله موشکی قرار داده است.

خبر مرتبط
سخت‌ترین روز ارتش اسرائیل از آغاز جنگ / ۹ نظامی دیگر به هلاکت رسیدند

اقتصادنیوز: بنابر گزارش منابع صهیونیستی، دستکم ۹ نظامی صهیونیست در غزه در شبانه روز گذشته به هلاکت رسیدند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و متوقف ساختن عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی