پیام هشدارآمیز اوکراین به غرب

کدخبر: ۶۲۰۹۳۶
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه اوکراین به غرب هشدار داد در صورت دست کشیدن از حمایت مالی و نظامی از کی‌یف، روسیه شروط خود را بر غرب تحمیل خواهد کرد.
پیام هشدارآمیز اوکراین به غرب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دیمیترو کولیبا» وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه گفت که نیروهای مسلح اوکراین بدون کمک غرب توانایی مقاومت در برابر ارتش روسیه را ندارند.

اسپوتنیک گزارش داد، کولیبا در گفت‌وگو با نشریه اسپانیایی «پایس» گفت: «چنانچه در شرایط کنونی، تصمیمی برای تعلیق یا خودداری از پشتیبانی نظامی (نیروهای مسلح اوکراین) گرفته شود، روسیه می‌تواند در میدان جنگ بر ما غلبه کند و به خطوط مقدم ارتش اوکراین نفوذ کند.»

خبر مرتبط
شولتس از اتحادیه اروپا شاکی شد

اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان گفت بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا تسلیحات کافی به اوکراین برای مقابله با روسیه ارائه نمی‌کنند.

کولیبا همچنین اذعان کرد که اوکراین در صورت خودداری اتحادیه اروپا (ناتو) از ارسال کمک‌های مالی به کی‌یف، طرح جایگزینی ندارد و برای همین منظور، کی‌یف از متحدان خود خواستار تأمین سلاح‌های بیشتری برای «جلوگیری از بحران در آینده» است.

پیش از این، در پایان دسامبر سال گذشته میلادی، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی از آمادگی واشنگتن برای کمک نظامی «نهایی» به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار به اوکراین خبر داده بود و در عین حال، همچنین کاخ سفید در سال گذشته میلادی هشدار داد که با ارسال کمک‌های نظامی جاری دیگر بودجه کافی برای حمایت نظامی از کیف را نخواهد داشت و تا زمانی که کنگره آمریکا بودجه اضافی را تأیید نکند، هیچ منبع جدیدی از سلاح و مهمات برای حمایت نظامی از کی‌یف وجود نخواهد داشت.

از سوی دیگر، شبکه NBC آمریکا در گزارشی اعلام کرد که مقام‌های آمریکایی و اروپایی در حال حاضر درباره تبعات بالقوه تن دادن کی‌یف به مفاد آتش بس تحمیلی مسکو با مقام‌های اوکراینی در حال رایزنی و گفت‌وگو هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی