تکرار ادعای کوچ اجباری از غزه توسط وزیر افراطی اسرائیل!

کدخبر: ۶۲۱۲۰۸
وزیر دارایی اسرائیل ادعای خود درباره مهاجرت ساکنان غزه از محل زندگیشان را تکرار کرد.
تکرار ادعای کوچ اجباری از غزه توسط وزیر افراطی اسرائیل!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «اسموتریچ»، وزیر دارایی افراطی رژیم صهیونیستی در سخنانی خطاب به «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا که به تازگی از تل آویو دیدار کرده است، گفت: «ما همیشه مطابق با منافع اسراییل عمل می‌کنیم و بنابراین با تمام قدرت به مبارزه برای نابودی حماس ادامه خواهیم داد.»

اسموتریچ البته باردیگر ادعاهای بی اساس خود را علیه ساکنان غزه تکرار کرد و مدعی شد: «ما برای امکان مهاجرت داوطلبانه از غزه تلاش خواهیم کرد، همانطور که جامعه بین المللی اقداماتی در قبال پناهجویان از سوریه و اوکراین انجام داد.»

پیشتر، نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی گفته بود که ارتش اسراییل در نوار غزه به دستاوردهایی دست یافته است، اما تا رسیدن به اهداف جنگ فاصله زیادی دارد. «ایهود باراک» طی سخنانی افزود: حمله هفتم اکتبر خطرناک‌ترین حمله تاریخ اسراییل بود و تحقیر، ناکارآمدی و شکست در تجهیزات ما را به همراه داشت.

وی تصریح کرد: این باور که می‌توان فلسطینی‌های غزه را به مهاجرت داوطلبانه وادار کرد، فقط یک رؤیا است.

این اظهارات نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی در حالی است که وی پیشتر نیز اذعان کرده بود که به دلیل کشته شدن بیش از اندازه غیرنظامیان در غزه، تل آویو با کاهش حمایت کشورهای غربی مواجه است.

وی افزود: اسراییل افکار عمومی اروپا را از دست داده و به زودی حمایت دولت‌های اروپایی را نیز از دست خواهیم داد. سپس شاهد اصطکاک با آمریکایی‌ها خواهیم بود. باراک تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند به اسراییل دیکته کند که چه کاری انجام دهد اما با این حال ما نیز نمی‌توانیم آنها را نادیده بگیریم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی