بیانیه هشدارآمیز کتائب حزب‌الله عراق به حمله واشنگتن و لندن به یمن

کدخبر: ۶۲۱۷۱۸
کتائب حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرده و نسبت به پیامدهای این اقدام هشدار داد.
بیانیه هشدارآمیز کتائب حزب‌الله عراق به حمله واشنگتن و لندن به یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه کتائب حزب‌الله عراق در این باره آمده است: دشمن آمریکایی - انگلیسی نسبت به ورطه‌ای که در یمن و غزه گرفتار آن شده است و پیامدهایی که برای منافعشان به همراه خواهد داشت، جاهل است.

شبکه المیادین گزارش داد، کتائب حزب‌الله در ادامه اضافه کرد: مقاومت اسلامی عراق به عهد خود در حمایت از گروه‌های محور مقاومت، به ویژه در یمن، با همه توانمندی‌هایش پایبند خواهد بود.

خبر مرتبط
ارتش یمن: منافع آمریکا و انگلیس اهداف مشروع ما هستند

اقتصادنیوز: شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد تمام منافع آمریکا و انگلیس اهداف مشروعی برای نیروهای مسلح یمن هستند.

پیش از این نیز وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای در این باره تاکید کرد: حمله شب گذشته به یمن را محکوم می‌کنیم و معتقدیم گسترش درگیری‌ها راه‌حل مناسبی برای این موضوع به حساب نمی‌آید و تنها راه‌حل این است که شورای امنیت وظیفه خود یعنی توقف حملات وحشیانه علیه غزه را انجام دهد.

آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حملات حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شبکه خبری سی ان ان آمریکا پنجشنبه شب به وقت محلی به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را بیان نکرد، گزارش داد: به چند هدف متعلق به حوثی ها (انصارالله) در مناطق تحت کنترل آنها حمله کرده‌اند.

سی‌ان‌ان به نقل از این مقام آمریکایی گفت: زیردریایی آمریکایی یو اس اس فلوریدا در حملات به مواضع حوثی‌ها (انصارالله یمن) شرکت کرد.

شبکه خبری سی ان ان وابسته به دموکرات های آمریکا گزارش داد که دولت بایدن قبل از حمله هوایی به یمن، کنگره آمریکا را از این حمله مطلع کرده بود.

خبر مرتبط
چرا آمریکا و انگلیس به یمن حمله کردند؟

اقتصادنیوز: یک کارشناس: علت اصلی حمله آمریکا و انگلیس به یمن تحت‌الشعاع قراردادن محاکمه اسرائیل به اتهام نسل کشی است.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی