نگرانی عمیق کویت از اتفاقات در حوزه دریای سرخ / عمان بیانیه داد

کدخبر: ۶۲۱۷۳۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه کویت در واکنش به حملات انگلیس و آمریکا به یمن تاکید کرد این کشور در پی حملاتی که پایگاههایی در کشور یمن را هدف قرار داد با نگرانی و جدیت اتفاقات در منطقه دریای سرخ را دنبال می‌کند و در همین حال عمان هم حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرد .
نگرانی عمیق کویت از اتفاقات در حوزه دریای سرخ / عمان بیانیه داد

به گزارش اقتصدنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه کویت تاکید کرد که این کشور در پی حملاتی که بامداد امروز (جمعه) پایگاههایی در کشور دوست و برادر یمن را هدف قرار داد با نگرانی و جدیت اتفاقات در منطقه دریای سرخ را دنبال می‌کند.در همین حال عمان هم حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرد .

پایگاه خبری کویت نیوز گزارش داد، وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه ای بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات در منطقه دریای سرخ و تامین امنیت و آزادی دریانوردی در تمامی آبراه‌های حیاتی که عنصری اساسی در امنیت و صلح بین‌المللی تلقی می‌شود، تاکید کرد.

خبر مرتبط
دست رد کشورهای عربی به سینه بلینکن

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به منطقه نتوانست کشورهای عربی را برای پیوستن به ائتلاف دریایی خود علیه مقاومت یمن در دریای سرخ، متقاعد کند.

کویت بر اهمیت کاهش فوری تنش و اولویت دادن به اقدامات عقلانی به منظور دفع هرگونه خطری که ممکن است آزادی دریانوردی در دریای سرخ که بیشتر کشورهای جهان به آن وابسته هستند را تهدید کند، تاکید کرد.

عمان حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرد

در همین حال ، عمان با صدور بیانیه ای با اشاره به اینکه با نگرانی شدید پیامدها و تحولات بمباران آمریکا و انگلیس که چندین شهر در یمن را تحت تاثیر قرار داد، دنبال می کند، تاکید کرد: در حالیکه رژیم اسرائیل بر بمباران، جنگ وحشیانه و محاصره نوار غزه بدون پاسخگویی یا مواجه شدن با مجازات، پافشاری می‌کند، عمان نمی‌تواند توسل به این اقدام نظامی از سوی کشورهای دوست را محکوم نکند.

عمان حمله به یمن را محکوم کرد/ابراز نگرانی کویت از اتفاقات درحوزه دریای سرخ

همچنین در این پیوند، « بدر البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان گفت که حمله آمریکا و انگلیس به یمن بر خلاف توصیه عمان است و فقط موجب گسترده شدن اوضاع بسیار خطرناک می‌ شود.

وی افزود: من از همه طرف ها می خواهم که خویشتن داری کنند و بر توقف جنگ در غزه تمرکز کنند.

پیشتر کشورهای عراق، روسیه، چین، حزب الله لبنان و حماس در بیانیه هایی نسبت به حمله بامداد امروز آمریکا و انگلیس به یمن واکنش نشان داده و این اقدام را بی توجهی به قوانین بین المللی و آن را محکوم کرده بودند.

آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حملات حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
حمله مقاومت عراق به یک هدف حیاتی در بندر ایلات

اقتصادنیوز: مقاومت عراق اعلام کرد در حمایت از مردم فلسطین و در پاسخ به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی، یک هدف حیاتی را در بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شبکه خبری سی ان ان آمریکا پنجشنبه شب به وقت محلی به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را بیان نکرد، گزارش داد: به چند هدف متعلق به حوثی ها (انصارالله) در مناطق تحت کنترل آنها حمله کرده‌اند.

سی‌ان‌ان به نقل از این مقام آمریکایی گفت: زیردریایی آمریکایی یو اس اس فلوریدا در حملات به مواضع حوثی‌ها (انصارالله یمن) شرکت کرد.

شبکه خبری سی ان ان وابسته به دموکرات های آمریکا گزارش داد که دولت بایدن قبل از حمله هوایی به یمن، کنگره آمریکا را از این حمله مطلع کرده بود.

خبر مرتبط
افزایش حملات هوایی اسرائیل به جنوب لبنان!

اقتصادنیوز: منابع لبنانی از حملات اسرائیل به مناطقی در جنوب لبنان خبر دادند.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی