واکنش سوریه به حمله انگلیس و آمریکا علیه یمن

کدخبر: ۶۲۱۷۳۷
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه سوریه حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم و تأکید کرد که این اقدام تلاشی بی‌ثمر برای منحرف کردن توجه جهانیان از جنایات اسرائیل است.
واکنش سوریه به حمله انگلیس و آمریکا علیه یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه سوریه تجاوز آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم و تأکید کرد که این اقدام تلاشی بی‌ثمر برای منحرف کردن توجه جهانیان از جنایات رژیم صهیونیستی است.

خبرگزاری سانا گزارش داد، وزارت امور خارجه سوریه در این بیانیه اعلام کرد: جمهوری عربی سوریه حملات هوایی آمریکا و انگلیس به شهرهای یمن که تهدیدی برای ملت یمن و امنیت و استقرار در منطقه دریای سرخ و ناوبری در آن است را محکوم می‌کند.

در این بیانیه آمده است: جمهوری عربی سوریه معتقد است که انجام این حمله از سوی ایالات متحده آمریکا یک تلاش بی‌ثمر و مذلوحانه برای منحرف کردن توجه عمومی جهانی از جنایات جنگی اسرائیل علیه ملت فلسطین است و نشان می‌دهد که آمریکا شریک اسرائیل در تجاوز است.

وزارت امور خارجه سوریه همچنین اضافه کرد: سوریه اظهارات نمایندگان دولت آمریکا که وکیلان مقامات اشغالگر اسرائیل هستند و کشتار جمعی، جنایات وحشتناک، جنگ و جنایات علیه بشریت را نادیده می گیرند، محکوم می‌کند.

خبر مرتبط
نگرانی عمیق کویت از اتفاقات در حوزه دریای سرخ / عمان بیانیه داد

اقتصادنیوز: وزارت خارجه کویت در واکنش به حملات انگلیس و آمریکا به یمن تاکید کرد این کشور در پی حملاتی که پایگاههایی در کشور یمن را هدف قرار داد با نگرانی و جدیت اتفاقات در منطقه دریای سرخ را دنبال می‌کند و در همین حال عمان هم حمله آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرد .

این بیانیه پس از آن صادر شد که آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حملات حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند. منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، یک هدف متعلق به ایالات متحده در دریای سرخ را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شبکه خبری سی ان ان آمریکا پنجشنبه شب به وقت محلی به نقل از یک مقام آمریکایی که نام او را بیان نکرد، گزارش داد: به چند هدف متعلق به حوثی ها (انصارالله) در مناطق تحت کنترل آنها حمله کرده‌اند.

سی‌ان‌ان به نقل از این مقام آمریکایی گفت: زیردریایی آمریکایی یو اس اس فلوریدا در حملات به مواضع حوثی‌ها (انصارالله یمن) شرکت کرد.

شبکه خبری سی ان ان وابسته به دموکرات های آمریکا گزارش داد که دولت بایدن قبل از حمله هوایی به یمن، کنگره آمریکا را از این حمله مطلع کرده بود.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.
 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی