هشدار جدید پوتین به دولت اوکراین

کدخبر: ۶۲۲۷۹۱
اقتصادنیوز : رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی تداوم جنگ در اوکراین را به ضرر دولت این کشور دانسته و عنوان کرد به هیچ عنوان دستاوردهای کشورش در این جنگ را جهت تحقق پیشنهادات صلح از دست نمی‌دهد.
هشدار جدید پوتین به دولت اوکراین

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، عنوان کرده است که اگر الگوی جنگ ادامه پیدا کند، دولت اوکراین ممکن است ضربه بسیار جبران ناپذیری را متحمل شود و روسیه هرگز مجبور نخواهد شد دستاوردهای خود را جهت توقف این جنگ کنار بگذارد.

به گزارش «رویترز»، اظهارات پوتین در تلوزیون یک روز پس از موافقت سوئیس برای میزبانی نشست جهانی صلح در اوکراین به درخواست «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور این کشور عنوان شد. قرار است سومین نشست جهانی صلح در اوکراین در شرایطی برگزاری شود که پوتین آنچه را که «پیشنهادات صلح» و یا «خواسته‌های بازدارنده» مطرح شده از سوی غرب و اوکراین عنوان می‌شود، رد کرده و به کلی نادیده گرفته است.

خبر مرتبط
هزینه ادامه جنگ در اوکراین برای روسیه/ پاشنه آشیل پوتین

اقتصادنیوز: در شرایطی که روسیه تلاش دارد تا با تداوم حملات موشکی اش به اوکراین، دست بالا را داشته باشد، اما گزاره های متعددی چون وضعیت بحرانی اقتصاد مسکو موجب شده تا بسیاری از ناظران از شرایط پیچیده کرملین بگویند.

پوتین با انتقاد از موضع‌گیری‌های اوکراین در زمینه جنگ این کشور با مسکو هم اظهار داشت: اکنون کاملا واضح و مشخص است که نه تنها ضد حمله در اوکراین شکست خورده است بلکه ابتکار عمل در جنگ نیز کاملا در دست نیروهای مسلح روسیه افتاده است. اگر این روند ادامه پیدا کند، دولت اوکراین ممکن است ضربه جبران‌ناپذیر و بسیار جدی را متحمل شود.

موضع‌گیری‌های پوتین در باب اوکراین پس از آن مطرح می‌شود که این کشور ۱۷.۵ درصد از خاک اوکراین را در جریان جنگ مذکور دراختیار گرفته است.

پوتین در بخشی از صحبت‌هایش در باب پیشنهاد مذاکره میان روسیه و اوکراین نیز اینطور گفت: صحبت از مذاکره تلاشی برای ایجاد انگیزه در ما جهت کنار گذاشتن دستاوردهایی است که طی یک سال و نیم گذشته به دست آورده‌ایم. با این حال، این امری غیرممکن است و همه هم این واقعیت را می دانند.

فرمول صلح ارائه شده از سوی زلنسکی خواستار بازگرداندن تمام سرزمین‌های تحت کنترل این کشور از سوی روسیه، توقف کامل درگیری‌ها و خروج نیروهای روسیه از کی‌یف به همراه موارد دیگر است. با این حال ولادیمیر پوتین تاکنون با پیشنهادات مطرح شده مخالفت کرده است.

پیشتر نیز یکی از مقامات ارشد سابق روسیه با اشاره به پیامی از جانب کرملین گفته بود، پوتین حاضر نیست حتی یک متر از اراضی که در جریان جنگ با اوکراین به دست آورده است چشم پوشی کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی