افتتاح قریب الوقوع سفارت عربستان در دمشق

کدخبر: ۶۲۲۸۳۹
اقتصادنیوز : یک رسانه سوری از قریب‌الوقوع بودن افتتاح سفارت عربستان در دمشق خبر داده و اعلام کرد مقدمات این کار طی روزهای آینده انجام خواهد شد.
افتتاح قریب الوقوع سفارت عربستان در دمشق

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، روزنامه سوری «الوطن» اعلام کرد که به زودی سفارت عربستان در دمشق افتتاح می‌شود و مقدمات آن طی روزهای آینده انجام خواهد شد.

این رسانه سوری گزارش داد که تا زمان تعیین سفیر رسمی عربستان در سوریه، یک کاردار ریاست این سفارتخانه را بر عهده می‌گیرد.

خبر مرتبط
تورم عربستان سعودی اعلام شد

اقتصادنیوز:تورم سالانه در عربستان سعودی در ماه دسامبر (ماه گذشته) به 1.5 درصد رسید که کمترین میزان در دو سال اخیر است.

یک منبع دیپلماتیک عربی در دمشق به روزنامه الوطن گفت که تعیین سفیر عربستان در سوریه مدت زیادی طول نخواهد کشید.

در همین راستا دیروز «آیمن سوسان» سفر سوریه در عربستان با «ولید الخریجی» معاون وزیر خارجه عربستان درباره تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور در زمینه‌های مختلف و در چارچوب منافع مشترک تاکید کردند.

در تاریخ 9 مه سال گذشته میلادی بعد از استقبال «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی از «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در نشست سران عربی که در عربستان برگزار شد، ریاض و دمشق اعلام کردند که فعالیت‌های دیپلماتیک متقابل خود را از سر می‌گیرند.

در ماه آوریل نیز «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در اولین سفر رسمی خود به عربستان از زمان قطع روابط دو کشور طی یک دهه گذشته، وارد جده شد. به فاصله کوتاهی از این سفر، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان نیز در 18 آوریل در سفری رسمی وارد دمشق شده و با بشار اسد دیدار و گفتگو کرد.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی